reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© hannu viitanen dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 01 grudnia 2017

Kyocera zwiększy moce produkcyjne

Kyocera rozpoczęła już budowę nowego zakładu produkcyjnego w Kagoshima, w Japonii.
W nowej fabryce wytwarzane będą precyzyjne komponenty ceramiczne przeznaczone głównie dla producentów półprzewodników i ekranów LCD. Kyocera zamierza podwoić swoje moce produkcyjne w tym obszarze, w związku ze spodziewanym coraz większym zapotrzebowaniem na półprzewodniki i ekrany LCD, wraz z rozwojem aplikacji z obszaru internetu rzeczy oraz sztucznej inteligencji, które wymagają szybkiego przetwarzania dużych ilości danych. Przechodzenie z dysków HDD na pamięci półprzewodnikowe i dyski SDD sprawia, że rośnie popyt w tym sektorze na półprzewodniki, zwiększa się też zapotrzebowanie na sprzęt do produkcji płaskich ekranów, ze względu na coraz powszechniejsze używanie wyświetlaczy HD w telewizorach i smartfonach

Powierzchnia nowego zakładu ma wynosić blisko 30 tys. m kw. Uroczystość rozpoczęcia inwestycji odbyła się w zeszłym tygodniu, a zakończenie inwestycji zaplanowano na październik 2018 roku. Kyocera przeznaczy na ten cel około 50,4 mln USD.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-2