reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Airbus Przemysł elektroniczny | 29 listopada 2017

Rolls-Royce dołącza do Airbusa i Siemensa

Trzy firmy będą wspólnie pracować nad hybrydowym samolotem pasażerskim, który może przewozić do 100 osób.
Airbus Group i Siemens wiosną 2016 roku powołały spółkę joint-venture w celu opracowania hybrydowych napędów elektrycznych do samolotów pasażerskich. Firmy oddelegowały do tego zadania łącznie 200 specjalistów. Do partnerstwa dwóch gigantów dołączył właśnie brytyjski koncern. Zadaniem Rolls-Royce’a ma być m.in. opracowanie silnika turbowałowego, 2 MW generatora oraz elektroniki mocy, Siemens stworzy silnik elektryczny oraz system zarządzania mocą, natomiast Airbus odpowiada za integrację całości.

W ramach programu E-Fan X w 2020 roku ma zostać zaprezentowany prototyp samolotu hybrydowego, łączącego napęd elektryczny z konwencjonalnymi silnikami odrzutowymi na paliwo lotnicze. Produkcja miałaby ruszyć w 2025 roku.

Celem Airbusa, Siemensa i Rolls-Royce’a jest ograniczenie emisji dwutlenku węgla i zmniejszenie zużycia paliw kopalnych w przemyśle lotniczym. - Te wyzwania nie mogą zostać osiągnięte przy wykorzystaniu istniejących dzisiaj technologii. Napędy elektryczne i hybrydowe wydają się obecnie najbardziej obiecującymi technologiami, dzięki którym będzie można zrealizować te cele – piszą firmy w komunikacie.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-1