reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© LG Rynki | 29 listopada 2017

Produkcja paneli OLED coraz tańsza

Różnica między kosztem produkcji 55-calowego wyświetlacza OLED a jego odpowiednika LCD jest coraz mniejsza – pisze firma analityczny IHS Markit.
A konkretniej: w drugim kwartale 2017 roku koszt produkcji 55-calowego panelu OLED spadł aż o 55% w porównaniu z sytuacją z początku 2015 roku i wynosi 582 USD za sztukę. Co więcej, do 2021 roku koszt ten ma spaść aż do 242 USD – raportuje IHS Markit.

Zmniejszająca się różnica pomiędzy kosztami produkcji paneli LCD i OLED może wpłynąć na duży wzrost sprzedaży tych drugich. Jeszcze w 2015 roku koszt produkcji OLED-ów był droższy 4,3 razy, a obecnie ten stosunek wynosi 2,5 (dla ekranu 55-calowego). Zmiany te obrazuje poniższy wykres.O różnicy w kosztach decydują jednak nie tylko same materiały, ale też inne elementy, takie jak wydajność produkcji czy koszty amortyzacji. Przykładowo, gdy koszty 55-calowego panelu OLED były 2,5 razy większe niż w przypadku LCD, to stosunek kosztu materiałów wynosił tylko 1,7 – informuje IHS Markit.

Poprawa wydajności produkcji będzie zatem wpływała na dalsze zmniejszenie różnicy kosztów wytwarzania telewizorów OLED i LCD. Eksperci WitsView, działu firmy analitycznej TrendForce, oceniają, że już w przyszłym roku coraz więcej producentów będzie wchodziło na rynek telewizorów OLED. Sprzedaż tych urządzeń w 2018 roku może wynieść nawet 2,5 mln sztuk, czyli o 1,5 mln sztuk więcej niż w roku bieżącym – prognozuje WitsView.

Źródło: © IHS Markit, WitsView

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 22 2018 20:21 V9.3.2-2