reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© LG Rynki | 29 listopada 2017

Produkcja paneli OLED coraz tańsza

Różnica między kosztem produkcji 55-calowego wyświetlacza OLED a jego odpowiednika LCD jest coraz mniejsza – pisze firma analityczny IHS Markit.
A konkretniej: w drugim kwartale 2017 roku koszt produkcji 55-calowego panelu OLED spadł aż o 55% w porównaniu z sytuacją z początku 2015 roku i wynosi 582 USD za sztukę. Co więcej, do 2021 roku koszt ten ma spaść aż do 242 USD – raportuje IHS Markit.

Zmniejszająca się różnica pomiędzy kosztami produkcji paneli LCD i OLED może wpłynąć na duży wzrost sprzedaży tych drugich. Jeszcze w 2015 roku koszt produkcji OLED-ów był droższy 4,3 razy, a obecnie ten stosunek wynosi 2,5 (dla ekranu 55-calowego). Zmiany te obrazuje poniższy wykres.O różnicy w kosztach decydują jednak nie tylko same materiały, ale też inne elementy, takie jak wydajność produkcji czy koszty amortyzacji. Przykładowo, gdy koszty 55-calowego panelu OLED były 2,5 razy większe niż w przypadku LCD, to stosunek kosztu materiałów wynosił tylko 1,7 – informuje IHS Markit.

Poprawa wydajności produkcji będzie zatem wpływała na dalsze zmniejszenie różnicy kosztów wytwarzania telewizorów OLED i LCD. Eksperci WitsView, działu firmy analitycznej TrendForce, oceniają, że już w przyszłym roku coraz więcej producentów będzie wchodziło na rynek telewizorów OLED. Sprzedaż tych urządzeń w 2018 roku może wynieść nawet 2,5 mln sztuk, czyli o 1,5 mln sztuk więcej niż w roku bieżącym – prognozuje WitsView.

Źródło: © IHS Markit, WitsView

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 11:45 V11.5.4-2