reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© BMW Group Przemysł elektroniczny | 27 listopada 2017

BMW zainwestuje 200 mln EUR w baterie litowo-jonowe

BMW utworzy centrum badawczo-rozwojowe, które będzie pracowało nad bateriami litowo-jonowymi do samochodów elektrycznych i hybrydowych.
Nowe centrum powstanie w Monachium, czyli w mieście, w którym BMW ma siedzibę główną. Ośrodek B+R ma rozpocząć działalność w 2019 roku, będzie zatrudniać 200 osób, które zajmą się rozwijaniem istniejących technologii oraz opracowywaniem prototypów ogniw i wprowadzaniem innowacyjnych rozwiązań do produkcji. Koncern zainwestuje w nowe centrum 200 mln EUR w ciągu 4 lat.

Jak informuje BMW w komunikacie, firma pracuje obecnie nad piątą generacją napędów elektrycznych, w której interakcja pomiędzy podzespołami ma zostać znacznie udoskonalona. Nowe rozwiązania mają zajmować mniej miejsca, ich produkcja będzie tańsza i nie będą wymagały użycia metali ziem rzadkich. Nowa generacja układów napędu elektrycznego ma też wykorzystywać wydajniejsze baterie, dzięki czemu zasięg samochodów elektrycznych na jednym ładowaniu wyniesie nawet 700 km, a w przypadku hybryd będzie to 100 km.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-1