reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© BMW Group Przemysł elektroniczny | 27 listopada 2017

BMW zainwestuje 200 mln EUR w baterie litowo-jonowe

BMW utworzy centrum badawczo-rozwojowe, które będzie pracowało nad bateriami litowo-jonowymi do samochodów elektrycznych i hybrydowych.
Nowe centrum powstanie w Monachium, czyli w mieście, w którym BMW ma siedzibę główną. Ośrodek B+R ma rozpocząć działalność w 2019 roku, będzie zatrudniać 200 osób, które zajmą się rozwijaniem istniejących technologii oraz opracowywaniem prototypów ogniw i wprowadzaniem innowacyjnych rozwiązań do produkcji. Koncern zainwestuje w nowe centrum 200 mln EUR w ciągu 4 lat.

Jak informuje BMW w komunikacie, firma pracuje obecnie nad piątą generacją napędów elektrycznych, w której interakcja pomiędzy podzespołami ma zostać znacznie udoskonalona. Nowe rozwiązania mają zajmować mniej miejsca, ich produkcja będzie tańsza i nie będą wymagały użycia metali ziem rzadkich. Nowa generacja układów napędu elektrycznego ma też wykorzystywać wydajniejsze baterie, dzięki czemu zasięg samochodów elektrycznych na jednym ładowaniu wyniesie nawet 700 km, a w przypadku hybryd będzie to 100 km.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
July 18 2018 17:55 V10.0.0-2