reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© osram Przemysł elektroniczny | 27 listopada 2017

Rusza fabryka Osram w Malezji

W listopadzie 2015 roku Osram zapowiedział budowę nowej fabryki LED w Kulim, w Malezji. Zakład właśnie rozpoczyna działalność.
Osram zainwestował w pierwszy etap tego przedsięwzięcia 370 mln EUR. Planowane są dwa kolejne etapy inwestycji, a łączna kwota przeznaczona na ten cel sięgnie 1 mld EUR, wliczając w to globalne wydatki na zwiększenie mocy produkcyjnych w zakresie produktów LED – podaje Osram.

Olaf Berlien, CEO Osram Licht AG, podkreśla, że niemiecki producent oświetlenia bardzo szybko rozwija biznes LED-owy, odnotowując 19% wzrost w tym segmencie. - Nasza inwestycja w Kulim potwierdza przemiany technologiczne zachodzące w firmie, dzięki którym stajemy się firmą high-tech. Na początku tej dekady 80% biznesu Osram stanowiło tradycyjne oświetlenie, a obecnie dwie trzecie obrotów pochodzi ze sprzedaży półprzewodników optycznych – dodaje Olaf Berlien.

W najnowszej fabryce Osram będzie produkował półprzewodniki LED do ogólnych zastosowań, takich jak oświetlenie uliczne czy budynków, ale w planach są także LED-y dla sektora motoryzacyjnego czy projektorów.

Osram inwestuje również w rozwój swoich innych zakładów. Przykładowo zatrudnienie w fabryce w Regensburg, które wynosi obecnie 2,5 tys. osób, ma wzrosnąć do 3,5 tys., a zakład powiększy zakres produkowanych komponentów. Inwestycje czekają także zakład w Schwabmünchen, gdzie powstaną clean roomy, natomiast w chińskiej fabryce w Wuxi będzie rozwijany dział produkcji kompletnych modułów LED.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-1