reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny | 27 listopada 2017

Partnerstwo VIGO WE INNOVATIONS i WAT

22 listopada VIGO System SA oraz VIGO WE INNOVATION sp. z o.o. podpisało porozumienie o współpracy z Wojskową Akademią Techniczną.
VIGO System od wielu lat współpracuje z Wojskową Akademią Techniczną. Porozumienie ma określić ramy prawne tej współpracy oraz doprecyzować jej zakres. Kooperacja będzie dotyczyć głównie realizacji prac naukowo-badawczych i rozwojowych w zakresie techniki podczerwieni. Kolejnym obszarem współpracy są wspólne inwestycje w infrastrukturę badawczą.

VIGO System wspólnie z Zakładem Fizyki Ciała Stałego Wydziału Nowych Technologii i Chemii od 2003 r. posiadają wspólne laboratorium osadzania warstw HgCdTe techniką MOCVD. W 2015 r. uruchomiono wspólne stanowisko do osadzania warstw epitaksjalnych materiałów AIIIBV techniką MBE. Oprócz inwestycji, współpraca dotyczy również rozwoju młodych kadr. Każdego roku studenci WAT odbywają praktyki w firmie VIGO System, podczas których otrzymują dostęp do najnowszych technologii – informuje spółka w komunikacie.

Spodziewanymi efektami tej współpracy są nowe produkty i technologie, które z pomocą inkubatora VIGO WE INNOVATION Sp. z o.o. mogą mieć duże szanse na wdrożenie w skali przemysłowej. W ramach podpisanego porozumienia interesanci deklarują wzajemne wspieranie przedsięwzięć technologicznych i analizę możliwości ich komercjalizacji, jak również organizowanie wspólnych konferencji, warsztatów i szkoleń dotyczących komercjalizacji.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
July 18 2018 17:55 V10.0.0-2