reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny | 27 listopada 2017

Partnerstwo VIGO WE INNOVATIONS i WAT

22 listopada VIGO System SA oraz VIGO WE INNOVATION sp. z o.o. podpisało porozumienie o współpracy z Wojskową Akademią Techniczną.
VIGO System od wielu lat współpracuje z Wojskową Akademią Techniczną. Porozumienie ma określić ramy prawne tej współpracy oraz doprecyzować jej zakres. Kooperacja będzie dotyczyć głównie realizacji prac naukowo-badawczych i rozwojowych w zakresie techniki podczerwieni. Kolejnym obszarem współpracy są wspólne inwestycje w infrastrukturę badawczą.

VIGO System wspólnie z Zakładem Fizyki Ciała Stałego Wydziału Nowych Technologii i Chemii od 2003 r. posiadają wspólne laboratorium osadzania warstw HgCdTe techniką MOCVD. W 2015 r. uruchomiono wspólne stanowisko do osadzania warstw epitaksjalnych materiałów AIIIBV techniką MBE. Oprócz inwestycji, współpraca dotyczy również rozwoju młodych kadr. Każdego roku studenci WAT odbywają praktyki w firmie VIGO System, podczas których otrzymują dostęp do najnowszych technologii – informuje spółka w komunikacie.

Spodziewanymi efektami tej współpracy są nowe produkty i technologie, które z pomocą inkubatora VIGO WE INNOVATION Sp. z o.o. mogą mieć duże szanse na wdrożenie w skali przemysłowej. W ramach podpisanego porozumienia interesanci deklarują wzajemne wspieranie przedsięwzięć technologicznych i analizę możliwości ich komercjalizacji, jak również organizowanie wspólnych konferencji, warsztatów i szkoleń dotyczących komercjalizacji.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-2