reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© CircaLabs Przemysł elektroniczny | 27 listopada 2017

Biuro projektowe GRINN opracowało innowacyjny budzik

Tym razem wrocławscy inżynierowie uczestniczyli w tworzeniu inteligentnego budzika, którego kampania na Kickstarterze właśnie trwa.
Czy w erze smartfonów ktoś jeszcze korzysta z budzika? Firma Circa Labs wierzy, że tak i zebrała już prawie 78 tys. USD z zakładanych 118 tys. USD w ramach kampanii w serwisie crowdfundingowym Kickstarter. Twórcy budzika Circa chcą nas bowiem skłonić, byśmy wieczorem odłożyli smartfon jak najdalej i w rezultacie – spali lepiej. Circa to oczywiście budzik w nowej, inteligentnej wersji, wyposażony w takie gadżety, jak czujniki umieszczane pod materacem, by obudzić nas w najlepszym możliwym momencie snu, dzięki czemu będziemy bardziej wypoczęci. Circa wyposażony jest też w ekran AMOLED, zagra dowolną muzykę lub wyemituje biały szum na pobudkę i można go podłączyć do systemu automatyki domowej, aby na przykład włączył odpowiednie światło czy grzejnik w łazience. Z drugiej strony nowe urządzenie ma też pomagać w zasypianiu, emitując relaksujące dźwięki lub pulsujące czerwone światło.

Co dla nas najciekawsze, całą elektronikę do tego urządzenia zaprojektowała wrocławska firma GRINN, o której innym międzynarodowym projekcie pisaliśmy niedawno tutaj. Spółkę założyli w 2008 roku Robert Otręba i Łukasz Gajda i, jak się można spodziewać, zaczynali od zera. Dziś sytuacja wygląda diametralnie inaczej: w tym roku GRINN znowu przeniósł się do większej siedziby, nad projektami z różnych półek pracuje zespół ponad 30 inżynierów, a prognozy na 2018 rok zakładają podwojenie przychodów i znaczny przyrost kadry.

Oprócz elektroniki, GRINN zajął się także oprogramowaniem budzika. - Od strony software'u uruchomiliśmy system operacyjny (Linux) wraz z obsługą wszystkich urządzeń peryferyjnych (wyświetlacz, ekran dotykowy, audio, bluetooth, DAB+, FM, Wi-Fi, klawiatura). Ponadto przygotowaliśmy aplikację graficzną (bazującą na bibliotece Qt5.9, https://www.qt.io/), odpowiedzialną za to, co użytkownik rozumie jako UX&UI. Aktualnie urządzenie umożliwia odtwarzanie dźwięku z zewnętrznego pendrive lub radia internetowego, niebawem zostaną dodane kolejne źródła dźwięku takie jak DAB+/FM/Bluetooth/Spotify – mówi Łukasz Gajda, CTO GRINN.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 23 2018 15:48 V9.3.2-2