reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Varroc Przemysł elektroniczny | 24 listopada 2017

W Krakowie powstanie centrum B+R firmy motoryzacyjnej

Varroc Lighting Systems, CADM Automotive, Akademia Górniczo-Hutnicza oraz Politechnika Krakowska podpisały list intencyjny dotyczący utworzenia w Krakowie centrum badawczo-rozwojowego.
Kraków przyciągnął kolejnego inwestora, który zdecydował się otworzyć w naszym mieście centrum rozwoju w zakresie mechaniki, optyki i elektroniki – informuje oficjalny portal miasta. Varroc Lighting Systems to producent systemów oświetlenia dla pojazdów, współpracuje z takimi markami, jak Jaguar Land Rover, Volkswagen, Renault, Ford, Audi czy Bentley. W Krakowie mają być rozwijane produkty, od koncepcji, po produkcję seryjną.

– Współpraca firmy Varroc z krakowskimi uczelniami sprawi, że będziemy jeszcze lepiej kształcić kadry, czyli budować coraz większy potencjał kapitału ludzkiego w naszym mieście. Wpisuje się to w plany strategiczne Krakowa związane z budową gospodarki opartej na wiedzy – podkreśla dyrektor wydziału rozwoju UMK Rafał Kulczycki.

Centrum ma rozpocząć działalność w pierwszym kwartale przyszłego roku, pracę znajdzie tam około 60 specjalistów.

Źródło: krakow.pl

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-2