reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Vrvana Przemysł elektroniczny | 23 listopada 2017

Apple przejął start-up AR

Apple przejął technologiczny start-up Vrvana za około 30 mln USD – informuje portal TechCrunch.
Vrvana to kanadyjski start-up, który opracował gogle rozszerzonej rzeczywistości Totem. Informację o przejęciu podał serwis TechCrunch powołując się na anonimowe źródła, bo Apple, jak to ma w zwyczaju, nie komentuje nowych nabytków, ani tym bardziej nie podaje wartości takich transakcji.

Apple jest zainteresowane rozwijaniem technologii rozszerzonej rzeczywistości, firma informowała nawet, że gogle AR mogłyby trafić do sprzedaży w 2020 roku, ale poza tym niewiele wiadomo o postępie w pracach nad tym produktem. Przejęcie Vrvany może więc wskazywać kierunek rozwoju, jaki obrało Apple.

Vrvana zaprezentowała gogle Totem w 2014 roku, ale urządzenie nie trafiło jeszcze do sprzedaży. Totem powstał jako gogle VR, a obecnie łączy technologie rozszerzonej i wirtualnej rzeczywistości. Cena produktu szacowana jest na około 549 USD.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
July 18 2018 17:55 V10.0.0-1