reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© nikolai sorokin dreamstime.com Wiązki | 22 listopada 2017

Yazaki Automotive Products Poland zapowiada strajk

W poniedziałek, 27 listopada 2017 ma się rozpocząć bezterminowa akcja strajkowa w zakładzie Yazaki Automotive Products Poland w Mikołowie – poinformował zakładowy związek „Solidarność”.
Spór zbiorowy w YAPP trwa od 12 lipca 2017 roku. W poniedziałek, 13 lipca, został podpisany protokół rozbieżności kończący mediacje, który były kolejnym etapem sporu. W największym skrócie, rozbieżności dotyczą kwot podwyżki stawek zasadniczych oraz dodatków płacowych.

- Mając na uwadze tak poważne rozbieżności uniemożliwiające zawarcie satysfakcjonującego porozumienia płacowego Komisja Zakładowa NSZZ „Solidarność” Yazaki Automotive Products Poland – oraz pamiętając, że w ramach toczącego się w naszym zakładzie sporu zbiorowego zakończony został etap mediacji, brak jest porozumienia stron, a jednocześnie z 65,77 proc. pracowników, którzy wzięli udział w referendum strajkowym 76,75 proc. opowiedziało się za przeprowadzeniem akcji strajkowej – postanawia w poniedziałek 27 listopada 2017 rozpocząć akcję strajkową bezterminową – pisze w komunikacie zakładowa NSZZ Solidarność.

Spółka Yazaki Automotive Products Poland w Mikołowie zajmuje się produkcją samochodowych wiązek elektrycznych. Firma zatrudnia ok. 2200 osób. Do Solidarności należy ponad 1000 pracowników.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-1