reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© LUG Przemysł elektroniczny | 20 listopada 2017

LUG i CISCO łączą siły

LUG Light Factory, spółka zależna LUG S.A., producent profesjonalnych rozwiązań oświetleniowych i CISCO Systems Inc., nawiązały współpracę, która ma na celu dostarczanie innowacyjnych rozwiązań w obszarze smart city.
Umowę „STI Agreement – Solutions Technology Integrator Agreement” podpisano 13 listopada br. Współpraca zapewnia efekt synergii dla klienta, który będzie współpracował z jednym końcowym dostawcą inteligentnych rozwiązań oświetleniowych.

W ramach powyższej umowy, CISCO oraz LUG będą oferować zaawansowane technologicznie rozwiązania typu smart z zakresu oświetlenia w segmencie street lighting tj. oświetlenia przestrzeni miejskich. Podpisany dokument reguluje współpracę w okresie 24 miesięcy. Pozostałe warunki nie odbiegają od powszechnie stosowanych warunków dla tego rodzaju umów.

Podpisana w poniedziałek umowa, jest kolejnym krokiem na drodze realizacji ogłoszonych w czerwcu strategicznych kierunków rozwoju LUG SA, zakładających m.in. rozwój współpracy z włodarzami miast w zakresie realizacji kompleksowych projektów oświetlenia. Współpraca LUG i CISCO zaoferuje klientom z sektora administracji samorządowej kompleksowe usługi w obszarze zarządzania oświetleniem ulicznym.

- Współpraca z globalnym liderem technologicznym jakim jest CISCO System Inc., jest wyrazem uznania dla naszych wieloletnich prac z obszaru research & development. To także kolejny krok na drodze realizacji celów strategicznych naszej Grupy. Wciąż się rozwijamy i doskonalimy, by zapewnić naszym klientom światowej jakości rozwiązania zarządzania światłem. Naszym celem jest pozycja międzynarodowego lidera w obszarze innowacyjnych rozwiązań oświetleniowych. Liczę, że współpraca ze światową marką, liderem w branży nowoczesnych technologii, jakim jest CISCO, pozwoli nam w pełni wykorzystać potencjał obu naszych firm i oferować rozwiązania smart najwyższej jakości – mówi Ryszard Wtorkowski prezes zarządu LUG SA.

LUG opublikował także wyniki za III kwartał. Skonsolidowane przychody Grupy Kapitałowej LUG w III kwartale 2017 r. wyniosły 39,24 mln zł, co stanowi wzrost o 17,5 proc. w stosunku do III kwartału 2016 r. Zysk brutto ze sprzedaży wyniósł w III kwartale br. 18,21 mln zł, co oznacza wzrost o 41,6 proc. w stosunku do II kwartału 2017 roku oraz o 38,2 proc. w stosunku do III kwartału 2016 roku. Zysk netto w III kwartale br. wyniósł 2,12 mln zł i stanowi połowę zysku netto zrealizowanego narastająco po trzech kwartałach br., rosnąc o 65,7 proc. w stosunku do III kwartału 2016 r. Rentowność netto wyniosła 5,4 proc. i była wyższa o 1,6pp rok do roku. Po dziewięciu miesiącach roku zysk netto wyniósł 4,26 mln zł, co oznacza wzrost o 136,8 proc. w stosunku do porównywalnego okresu poprzedniego roku.

Inne ważne dla spółki wydarzenia to m.in.: rejestracja spółki LUG Argentina SA i powołanie nowej spółki technologicznej BIOT SA, która wzmacnia potencjał grupy w obszarze rozwoju nowych technologii. Tempa nabrały prace inwestycyjne związane z budową zakładu produkcyjnego w Argentynie, a na rynek Ameryki Południowej trafiła pierwsza partia oświetlenia przygotowana w ramach kontraktu o wartości blisko 21 mln euro.

- Wyniki ostatniego kwartału i wydarzenia związane z tworzeniem zaawansowanych technologicznie rozwiązań oświetleniowych utwierdziły nas w słuszności decyzji o dalszej ekspansji na rynki zagraniczne. - komentuje kwartalne wyniki prezes Ryszard Wtorkowski. – Zwiększenie skali działalności przyniosło nam wyższe zyski, ale w dalszym ciągu inwestujemy we wzrost eksportu rozbudowując zespoły handlowe na rynkach eksportowych. Koncentrujemy się także na rozwoju nowoczesnych technologii oświetleniowych, bo to w ich kierunku zmierza rynek i to one są fundamentem naszego wzrostu w kolejnych latach.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-1