reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© LUG Przemysł elektroniczny | 20 listopada 2017

LUG i CISCO łączą siły

LUG Light Factory, spółka zależna LUG S.A., producent profesjonalnych rozwiązań oświetleniowych i CISCO Systems Inc., nawiązały współpracę, która ma na celu dostarczanie innowacyjnych rozwiązań w obszarze smart city.
Umowę „STI Agreement – Solutions Technology Integrator Agreement” podpisano 13 listopada br. Współpraca zapewnia efekt synergii dla klienta, który będzie współpracował z jednym końcowym dostawcą inteligentnych rozwiązań oświetleniowych.

W ramach powyższej umowy, CISCO oraz LUG będą oferować zaawansowane technologicznie rozwiązania typu smart z zakresu oświetlenia w segmencie street lighting tj. oświetlenia przestrzeni miejskich. Podpisany dokument reguluje współpracę w okresie 24 miesięcy. Pozostałe warunki nie odbiegają od powszechnie stosowanych warunków dla tego rodzaju umów.

Podpisana w poniedziałek umowa, jest kolejnym krokiem na drodze realizacji ogłoszonych w czerwcu strategicznych kierunków rozwoju LUG SA, zakładających m.in. rozwój współpracy z włodarzami miast w zakresie realizacji kompleksowych projektów oświetlenia. Współpraca LUG i CISCO zaoferuje klientom z sektora administracji samorządowej kompleksowe usługi w obszarze zarządzania oświetleniem ulicznym.

- Współpraca z globalnym liderem technologicznym jakim jest CISCO System Inc., jest wyrazem uznania dla naszych wieloletnich prac z obszaru research & development. To także kolejny krok na drodze realizacji celów strategicznych naszej Grupy. Wciąż się rozwijamy i doskonalimy, by zapewnić naszym klientom światowej jakości rozwiązania zarządzania światłem. Naszym celem jest pozycja międzynarodowego lidera w obszarze innowacyjnych rozwiązań oświetleniowych. Liczę, że współpraca ze światową marką, liderem w branży nowoczesnych technologii, jakim jest CISCO, pozwoli nam w pełni wykorzystać potencjał obu naszych firm i oferować rozwiązania smart najwyższej jakości – mówi Ryszard Wtorkowski prezes zarządu LUG SA.

LUG opublikował także wyniki za III kwartał. Skonsolidowane przychody Grupy Kapitałowej LUG w III kwartale 2017 r. wyniosły 39,24 mln zł, co stanowi wzrost o 17,5 proc. w stosunku do III kwartału 2016 r. Zysk brutto ze sprzedaży wyniósł w III kwartale br. 18,21 mln zł, co oznacza wzrost o 41,6 proc. w stosunku do II kwartału 2017 roku oraz o 38,2 proc. w stosunku do III kwartału 2016 roku. Zysk netto w III kwartale br. wyniósł 2,12 mln zł i stanowi połowę zysku netto zrealizowanego narastająco po trzech kwartałach br., rosnąc o 65,7 proc. w stosunku do III kwartału 2016 r. Rentowność netto wyniosła 5,4 proc. i była wyższa o 1,6pp rok do roku. Po dziewięciu miesiącach roku zysk netto wyniósł 4,26 mln zł, co oznacza wzrost o 136,8 proc. w stosunku do porównywalnego okresu poprzedniego roku.

Inne ważne dla spółki wydarzenia to m.in.: rejestracja spółki LUG Argentina SA i powołanie nowej spółki technologicznej BIOT SA, która wzmacnia potencjał grupy w obszarze rozwoju nowych technologii. Tempa nabrały prace inwestycyjne związane z budową zakładu produkcyjnego w Argentynie, a na rynek Ameryki Południowej trafiła pierwsza partia oświetlenia przygotowana w ramach kontraktu o wartości blisko 21 mln euro.

- Wyniki ostatniego kwartału i wydarzenia związane z tworzeniem zaawansowanych technologicznie rozwiązań oświetleniowych utwierdziły nas w słuszności decyzji o dalszej ekspansji na rynki zagraniczne. - komentuje kwartalne wyniki prezes Ryszard Wtorkowski. – Zwiększenie skali działalności przyniosło nam wyższe zyski, ale w dalszym ciągu inwestujemy we wzrost eksportu rozbudowując zespoły handlowe na rynkach eksportowych. Koncentrujemy się także na rozwoju nowoczesnych technologii oświetleniowych, bo to w ich kierunku zmierza rynek i to one są fundamentem naszego wzrostu w kolejnych latach.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
July 18 2018 17:55 V10.0.0-1