reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© PixabayUnsplash Przemysł elektroniczny | 14 listopada 2017

WZL nr 2 z kontraktem na 67 mln PLN

Inspektorat Uzbrojenia podpisał dwie umowy: z WZL 2 na dostawy systemu identyfikacji swój-obcy (IFF) dla polskiego wojska oraz z konsorcjum WITI, Belma i MindMade na realizację projektu Jarzębina-S.
Dokumenty podpisano 10 listopada. Zgodnie z pierwszą umową Wojskowe Zakłady Lotnicze 2 dostarczy i wykona montaż 16 urządzeń IFF standardu Mark XII (mod 5) na samolotach MiG-29.

Kontrakt zostanie zrealizowany do 30 października 2020 roku, a jego wartość wynosi 67 mln PLN. - Realizacja podpisanej umowy zwiększy możliwości bojowe samolotów MiG-29 oraz usprawni samodzielne lub w ugrupowaniu wykonywanie zadań w systemie obrony powietrznej kraju, czy prowadzenie defensywnych i ofensywnych działań powietrznych zgodnie z wymaganiami NATO, a także wykonywanie lotów i przelotów w europejskiej przestrzeni powietrznej, zgodnie z wymaganiami określonymi przez EUROCONTROL – informuje MON w komunikacie.

Inspektora Uzbrojenia podpisał też umowę na realizację pracy rozwojowej pod tytułem: „System sterowanych ładunków wybuchowych, kr. Jarzębina -S”, z konsorcjum firm w składzie: Wojskowy Instytut Techniki Inżynieryjnej, Bydgoskie Zakłady Elektromechaniczne „Belma” i spółka MindMade. W wyniku podpisanej umowy opracowany zostanie prototyp systemu oraz dokumentacja techniczna. Umowa zostanie zrealizowana do 31 października 2019 roku, a jej wartość wynosi niemal 15 mln PLN. Celem projektu Jarzębina -S jest opracowanie systemu ładunków wybuchowych, który ma zastąpić miny przeciwpiechotne. Miny te zostały wycofane z SZ RP w związku z ratyfikacją przez Rzeczpospolitą Polską Konwencji Ottawskiej o zakazie użycia, składowania, produkcji i transferu min przeciwpiechotnych oraz o ich zniszczeniu.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 25 2018 09:38 V9.6.1-2