reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© IHS Markit Przemysł elektroniczny | 13 listopada 2017

Komponenty do iPhone’a X kosztują 370 USD

Najdroższe są ekran AMOLED, ale sporo kosztuje także system rozpoznawania twarzy TrueDepth – raportuje firma analityczna IHS Markit.

Inżynierowie IHS Markit zabrali się za rozbiórkę najnowszego modelu smartfona firmy Apple. Według ich wstępnych ustaleń komponenty do wersji A1865, z 64 GB pamięci NAND, kosztują 370,25 USD. Startowa cena sprzedaży to 999 USD, iPhone X jest więc o 50 USD droższy niż poprzedni najdroższy model iPhone’a – 8 Plus 256 GB. Dla porównania, Samsung Galaxy S8 64 GB sprzedawany jest za około 720 USD, a wycena BOM to 302 USD.
Powiększ
- iPhone X jest jak dotąd najdroższym smartfonem i ma najwyższą cenę spośród sprzedawanych flagowych modeli tych urządzeń w tej klasie, przez co cała branża weszła na zupełnie nowy poziom cenowy – komentuje Andrew Rassweiler, IHS Markit. - iPhone X to pod względem projektowym największy krok w przód od czasu debiutu smartfona Apple’a w 2007 roku, ale jego architektura jest bardzo podobna do iPhone’a 8 Plus – mówi Rassweiler. - Oba modele mają podobną bazę komponentów, ale X stoi na wyższym poziomie, jeśli chodzi o ekran i system TrueDepth, co przekłada się na wzrost ceny – dodaje ekspert. Rozpoznawanie twarzy to nowość zapewniona przez system TrueDeph. Kamera na podczerwień wyświetla i analizuje ponad 30 tys. punktów, aby stworzyć precyzyjną mapę ludzkiej twarzy, a następnie zaprzęga do pracy algorytmy uczenia maszynowego. Zestaw komponentów TrueDepth to koszt 16,7 USD. Najdroższy w nowym iPhone X jest ekran – 110 USD. Sporo kosztuje także procesor aplikacyjny – 27,5 USD, kamery – 35 USD, ale dużo trzeba też zapłacić za obudowę i elementy elektromechaniczne, bo 61 USD.
Więcej informacji na stronie © IHS Markit.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 12 2020 12:15 V18.6.4-1