reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny | 10 listopada 2017

Osram i Continental utworzą joint venture

Firmy Osram i Continental oznajmiły, że planują utworzenie spółki joint venture zajmującej się inteligentnym oświetleniem dla pojazdów.
Każdy z partnerów będzie właścicielem 50% udziałów w spółce, a nowa jednostka ma rozpocząć działalność w 2018 roku pod nazwą Osram Continental GmbH, zarejestrowaną w Monachium. Celem jest uzyskania rocznych obrotów na poziomie kilkuset milionów EUR. Spółka ma zatrudniać 1500 osób i będzie miała 17 oddziałów na świecie.

Osram i Continental zamierzają połączyć innowacyjne technologie oświetlenia z elektroniką i oprogramowaniem, by stworzyć inteligentne rozwiązania oświetleniowe dla branży motoryzacyjnej.
Osram przetransferuje swój biznes z sektora motoryzacyjnego – Solid State Lighting (SSL) – do joint venture. Continental wniesie natomiast dział sterowania oświetleniem należący do segmentu Body & Security. Dzięki temu nowa spółka Osram Continental będzie dysponowała technologiami oświetlenia bazującymi na półprzewodnikach, zaawansowaną elektroniką, optyką i oprogramowaniem, a także technologiami sensorowymi.

Branża oświetlenia dla motoryzacji jest u progu wielkich zmian. Podobnie jak w przypadku oświetlenie ogólnego, wiodącym trendem jest wykorzystanie półprzewodników. Praktycznie każdego roku notowany jest dwucyfrowy wzrost w obszarze rozwiązań oświetleniowych bazujących na półprzewodnikach. Analitycy oceniają, że do 2025 roku ponad połowa nowych samochodów będzie korzystała z półprzewodnikowego oświetlenia.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-2