reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny | 10 listopada 2017

Osram i Continental utworzą joint venture

Firmy Osram i Continental oznajmiły, że planują utworzenie spółki joint venture zajmującej się inteligentnym oświetleniem dla pojazdów.
Każdy z partnerów będzie właścicielem 50% udziałów w spółce, a nowa jednostka ma rozpocząć działalność w 2018 roku pod nazwą Osram Continental GmbH, zarejestrowaną w Monachium. Celem jest uzyskania rocznych obrotów na poziomie kilkuset milionów EUR. Spółka ma zatrudniać 1500 osób i będzie miała 17 oddziałów na świecie.

Osram i Continental zamierzają połączyć innowacyjne technologie oświetlenia z elektroniką i oprogramowaniem, by stworzyć inteligentne rozwiązania oświetleniowe dla branży motoryzacyjnej.
Osram przetransferuje swój biznes z sektora motoryzacyjnego – Solid State Lighting (SSL) – do joint venture. Continental wniesie natomiast dział sterowania oświetleniem należący do segmentu Body & Security. Dzięki temu nowa spółka Osram Continental będzie dysponowała technologiami oświetlenia bazującymi na półprzewodnikach, zaawansowaną elektroniką, optyką i oprogramowaniem, a także technologiami sensorowymi.

Branża oświetlenia dla motoryzacji jest u progu wielkich zmian. Podobnie jak w przypadku oświetlenie ogólnego, wiodącym trendem jest wykorzystanie półprzewodników. Praktycznie każdego roku notowany jest dwucyfrowy wzrost w obszarze rozwiązań oświetleniowych bazujących na półprzewodnikach. Analitycy oceniają, że do 2025 roku ponad połowa nowych samochodów będzie korzystała z półprzewodnikowego oświetlenia.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
July 18 2018 17:55 V10.0.0-2