reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Volkswagen Przemysł elektroniczny | 08 listopada 2017

Volkswagen i Google będą pracować nad komputerem kwantowym

Volkswagen chce się rozwijać w nowych dla siebie technologiach i wspólnie z Google planuje trzy projekty badawcze dotyczące komputerów kwantowych.
Wspólne projekty Volkswagena i Google’a mają dotyczyć usprawniania systemów sterowania ruchem, symulacji struktury akumulatorów do samochodów elektrycznych, a także sztucznej inteligencji na potrzeby autonomicznej jazdy.

Jak podkreśla w komunikacie CIO Volkswagena, Martin Hofmann, Volkswagen chce być jedną z pierwszych firm, która zacznie korzystać możliwości kwantowych komputerów, gdy tylko będą one dostępne.

Google ma zapewnić Volkswagenowi dostęp do urządzeń, które działają z wykorzystaniem zasad mechaniki kwantowej. Pozwalają one na efektywniejsze działanie niż konwencjonalne komputery z kodowaniem bitowym.

VW w marcu tego roku rozpoczął w Chinach swój pierwszy projekt z obszaru kwantowego przetwarzania, którego celem jest optymalizacja ruchu 10 tys. taksówek jeżdżących po Pekinie.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-1