reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny | 07 listopada 2017

Koreański inwestor wybuduje fabrykę w Dzierżoniowie

Firma LS Cable & System zainwestuje 65,5 mln PLN w budowę w Dzierżoniowie fabryki produkującej części do akumulatorów zasilających samochody elektryczne.
Południowokoreańska firma LC Cable & System zamierza utworzyć w Polsce spółkę zależną LC EV Poland, zajmującą się produkcją części do akumulatorów. Nowa fabryka w ciągu roku ma produkować części do około 200 tys. pojazdów. Produkcja ma ruszyć w 2019 roku.

Zakład w Dzierżoniowie będzie pierwszą europejską bazą produkcyjną firmy. LS Cable & System ma już fabryki w Stanach Zjednoczonych, Chinach, Wietnamie i Indiach. - Uruchomienie produkcji w Polsce to nasz most do rozwoju w Europie. Rozważamy także zwiększenie inwestycji w kable światłowodowe i do przesyłu mocy na rynku europejskim – powiedział Roe-Hyun Myung, prezes i CEO LS Cable & System.

Inwestycja w Polsce to część strategii koreańskiej firmy zakładającej aktywny rozwój działalności związanej z częściami do samochodów elektrycznych. LS Cable & System zadecydowało również o wydzieleniu tej części biznesu i utworzeniu spółki LS EV Korea. Firma chce zwiększyć przychody z tej działalności z obecnych 36 mln USD do 90 mln USD do 2020 roku.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
July 18 2018 17:55 V10.0.0-1