reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny | 07 listopada 2017

Koreański inwestor wybuduje fabrykę w Dzierżoniowie

Firma LS Cable & System zainwestuje 65,5 mln PLN w budowę w Dzierżoniowie fabryki produkującej części do akumulatorów zasilających samochody elektryczne.
Południowokoreańska firma LC Cable & System zamierza utworzyć w Polsce spółkę zależną LC EV Poland, zajmującą się produkcją części do akumulatorów. Nowa fabryka w ciągu roku ma produkować części do około 200 tys. pojazdów. Produkcja ma ruszyć w 2019 roku.

Zakład w Dzierżoniowie będzie pierwszą europejską bazą produkcyjną firmy. LS Cable & System ma już fabryki w Stanach Zjednoczonych, Chinach, Wietnamie i Indiach. - Uruchomienie produkcji w Polsce to nasz most do rozwoju w Europie. Rozważamy także zwiększenie inwestycji w kable światłowodowe i do przesyłu mocy na rynku europejskim – powiedział Roe-Hyun Myung, prezes i CEO LS Cable & System.

Inwestycja w Polsce to część strategii koreańskiej firmy zakładającej aktywny rozwój działalności związanej z częściami do samochodów elektrycznych. LS Cable & System zadecydowało również o wydzieleniu tej części biznesu i utworzeniu spółki LS EV Korea. Firma chce zwiększyć przychody z tej działalności z obecnych 36 mln USD do 90 mln USD do 2020 roku.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-2