reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© PixabayGeralt Przemysł elektroniczny | 09 listopada 2017

12 mln USD dla 3YOURMIND

Berliński start-up, ze spółką we Wrocławiu, zebrał 12 mln USD w rundzie finansowania prowadzonej przez UVC Partners. Firma rozwinie biznes w Stanach Zjednoczonych i wejdzie na rynek azjatycki.
Strategiczni inwestorzy to TRUMPF Venture oraz należący do firmy EOS, dostawcy drukarek 3D, AM Ventures.

3YOURMIND dostarcza rozwiązania informatyczne dla branży druku 3D. Firma ma siedziby w Berlinie, San Francisco i Wrocławiu, a wkrótce ruszy nowe biuro spółki w Nowym Jorku.

Zebrane fundusze będą przeznaczone na rozwój na rynku w Stanach Zjednoczonych, gdzie 3YOURMIND ostatnio rozpoczęło działalność i odniosło pierwsze sukcesy, zdobywając klientów z branży lotniczej i kosmicznej oraz przemysłowej, m.in. GKN. Spółka będzie się także przygotowywać do wejścia na rynek azjatycki oraz pracować nad kolejnymi, innowacyjnymi narzędziami informatycznymi na potrzeby przemysłowego druku 3D. Rynek ten w ocenie analityków ARK Invest, ma się rozwijać w szybkim tempie i w 2020 roku osiągnąć wartość 41 mld USD.

- Widzimy zapotrzebowanie na nasze rozwiązania dla przemysłowego druku 3D ze strony dużych, stabilnych przedsiębiorstw, co potwierdza, że jest to przyszłość nowoczesnej produkcji w Stanach Zjednoczonych, a także na całym świecie – komentuje Aleksander Ciszek, CEO 3YOURMIND.

3YOURMIND zamierza podwoić liczbę pracowników (obecnie zatrudnia 40 osób), przede wszystkim inwestując w działy sprzedaży i IT.

Wśród klientów 3YOURMIND są już takie tuzy, jak Siemens czy Continental, a także inni główni gracze z rynku motoryzacyjnego, lotniczego i kosmicznego oraz przemysłowego, ale również firmy średniej wielkości oraz dostawcy usług druku 3D.

Wrocławscy inżynierowie 3YOURMIND zajmują się rozwiązywaniem technologicznych przeszkód we wdrażaniu druku 3D w produkcji. W oparciu o ich wiedzę i doświadczenie, zespół IT w Berlinie tworzy rozwiązania informatyczne ułatwiające wykorzystaniu druku 3D w produkcji przemysłowej.

Źródło: UVC Ventures, mamstartup.pl

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-2