reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© gleighly dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 06 listopada 2017

Broadcom chce przejąć Qualcomm

W branży półprzewodnikowej może dojść do rekordowego przejęcia: według nieoficjalnych doniesień, Broadcom zamierza złożyć ofertę zakupu firmy Qualcomm.
Jak pisze Reuters, Broadcom może zaoferować od 70 do 80 USD za akcję, co oznaczałoby wycenę Qualcommu na poziomie co najmniej 103 mld USD. - Qualcomm nie zna szczegółów ewentualnej oferty Broadcomu i nie jest pewne, czy się z niej ucieszy – mówi anonimowy informator Agencji Reutera. 103 mld USD to według niektórych opinii zaniżona cena.

Warto przypomnieć, że Qualcomm wciąż nie sfinalizował przejęcia NXP, które opóźnia się ze względu na obiekcje ze strony urzędów UE oraz Chin. Jeśli obie wspomniane transakcje dojdą do skutku, na rynku powstanie prawdziwy gigant, bez którego układów praktycznie nie da się zbudować smartfona i który ma silną pozycję na rynku chipów dla centrów danych oraz dla sektora motoryzacyjnego.

Wiadomość o zamiarach Broadcomu została podana zaraz po tym, jak dostawca chipów poinformował, że planuje przeniesienie kwatery głównej z Singapuru do Stanów Zjednoczonych.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-2