PONAR Wadowice i Moog podpisały memorandum o współpracy
Polska spółka PONAR Wadowice S.A. oraz amerykański koncern Moog Inc. podpisały memorandum o współpracy technologicznej i przemysłowej. Dokument wyznacza ramy przyszłych wspólnych działań w obszarze zaawansowanych technologii dla sektora aerospace & defense.
Moog należy do czołowych światowych dostawców rozwiązań dla przemysłu lotniczego, kosmicznego i obronnego. Podpisane memorandum ma stworzyć podstawy do rozwijania współpracy technologicznej i przemysłowej pomiędzy obiema firmami.
W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele środowisk naukowych, biznesowych, dyplomatycznych i administracyjnych z Polski i Stanów Zjednoczonych. Obecni byli m.in. Mark Uyeda, Jim Mazurkiewicz, Leah Wortham oraz przedstawiciele Amerykańskiej Izby Handlowej w Polsce
Strony nie podały jeszcze szczegółów planowanych projektów ani harmonogramu dalszych działań.
“Podpisanie memorandum z Moog Inc. to wyraz uznania dla kompetencji naszych inżynierów przez jednego z najbardziej wymagających partnerów na świecie i stanowi wyraz zainteresowania obu przedsiębiorstw rozwojem współpracy technologicznej i przemysłowej w Polsce oraz dalszym wzmacnianiem potencjału obronnego i innowacyjnego naszego kraju” - podkreślił Marek Warzecha, Prezes Zarządu PONAR Wadowice S.A.


