reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
aurix
© infineon
Biznes |

Infineon dostarczy moduły do wyłączników Siemens

Firmy Infineon oraz Siemens ogłosiły współpracę dotyczącą rozwój systemów ochrony elektrycznej w centrach danych, zakładach produkcyjnych oraz magazynach energii. Infineon będzie dostarczał moduły mocy z węglika krzemu (SiC), które Siemens wykorzysta w swoich półprzewodnikowych wyłącznikach obwodów SENTRON 3QD2.

Chodzi konkretnie o moduły mocy 62 mm CoolSiC MOSFET firmy Infineon, które zostaną zintegrowane z wyłącznikami półprzewodnikowymi SENTRON 3QD2. Wyłączniki półprzewodnikowe to szybkie urządzenia, które chronią obwody elektryczne przed zwarciami i przeciążeniami. Urządzenia stanowią szybszą i bardziej niezawodną alternatywę dla tradycyjnych wyłączników mechanicznych.

Współpraca obu firm jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na energię ze strony infrastruktury sztucznej inteligencji.

„Centra danych i fabryki wykorzystujące sztuczną inteligencję stają się coraz bardziej zelektryfikowane i złożone. Zwiększa to podatność na awarie elektryczne i napędza popyt na bardziej zrównoważone, wydajne i niezawodne systemy dystrybucji energii” — powiedział Andreas Weisl, wiceprezes wykonawczy i dyrektor ds. sprzedaży w dziale przemysłowym i infrastrukturalnym firmy Infineon.

Współpraca wspiera również rosnącą popularność sieci zasilania prądem stałym w centrach danych i obiektach przemysłowych.


reklama
Załaduj więcej newsów
© 2026 Evertiq AB June 11 2026 09:39 V31.10.3-1
reklama
reklama