reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
termination
© Unsplash
Biznes |

BSH zamyka dwie fabryki w Niemczech. Ponad 1400 osób straci pracę

Grupa BSH Hausgerate, właściciel marek Bosch i Siemens, podjęła decyzję o likwidacji dwóch fabryk na terenie Niemiec. Zamknięte zostaną zakłady w Nauen w Brandenburgii oraz w Bretten w Badenii-Wirtembergii. Redukcja zatrudnienia obejmie łącznie ponad 1400 pracowników.

Fabryka w Nauen odpowiada za produkcję pralek, natomiast zakład w Bretten zajmuje się wytwarzaniem kuchenek i okapów. Proces wygaszania działalności rozłożono w czasie. Produkcja w Nauen zakończy się w połowie 2027 roku, a w Bretten w marcu 2028 roku.

Redukcja zatrudnienia obejmie około 980 osób w Bretten oraz 440 w Nauen. Łącznie pracę straci 1420 pracowników. Spółka deklaruje wdrożenie działań osłonowych, w tym wypłatę odpraw, programy wcześniejszych emerytur oraz wsparcie w przekwalifikowaniu.

“Ten krok jest konieczny, aby zapewnić naszą przyszłą rentowność i konkurencyjność” - powiedział prezes BSH, Matthias Metz.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
© 2026 Evertiq AB March 26 2026 14:57 V30.3.0-2
reklama
reklama