reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
china-Ningbo-facility
© Kitron
Przemysł elektroniczny |

Kitron z nowym kontraktem na systemy przeciwdronowe

Kitron pozyskał zamówienie o wartości 16 mln EUR na produkcję naziemnych systemów dowodzenia i uruchamiania dla architektury zwalczania dronów. Dostawy mają rozpocząć się jeszcze w tym roku i będą realizowane w europejskich zakładach firmy.

Kitron poinformował o otrzymaniu kontraktu o wartości 16 mln euro na produkcję wyposażenia naziemnego dla systemów przeciwdziałania bezzałogowym statkom powietrznym (C-UAS). Produkcja będzie realizowana w europejskich zakładach firmy. Dostawy sprzętu mają rozpocząć się w 2026 roku.

Nowy kontrakt zwiększa portfel zamówień spółki w segmencie obronnym i lotniczym. Sektor ten jest jednym z kluczowych obszarów działalności firmy. Zamówienie wpisuje się również w długoterminową strategię wzrostu przychodów spółki. Podczas prezentacji dla inwestorów w grudniu 2025 roku Kitron zapowiedział, że w kolejnych latach chce zwiększyć roczne przychody do poziomu 1,5 mld EUR.

„Rynek systemów C-UAS rozwija się w szybkim tempie, a nasi klienci potrzebują partnera, który będzie w stanie dotrzymać temu tempu i wykazać się elastycznością. To zamówienie odzwierciedla naszą zdolność do szybkiej mobilizacji – znacznie zwiększamy moce produkcyjne stacji naziemnych, aby sprostać bieżącemu zapotrzebowaniu – jednocześnie dostarczając systemy o znaczeniu krytycznym bez uszczerbku dla jakości i niezawodności” – powiedział Mindaugas Sestokas, wiceprezes na region Europy Środkowo-Wschodniej.


reklama
Załaduj więcej newsów
© 2026 Evertiq AB March 16 2026 16:56 V30.2.0-1
reklama
reklama