reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Liviorki-nvidia-3
© Pexels StasKnop
Biznes |

Nvidia inwestuje 2 mld USD w Synopsys

Koncern Nvidia zainwestowała 2 miliardy dolarów w Synopsys - podała agencja Reutera. Tym samym obie firmy rozszerzają swoją wieloletnią współpracę, polegającą m.in. na rozwoju narzędzi projektowych wykorzystujących sztuczną inteligencję.

Nvidia i Synopsys poinformowały o umowie, w ramach której wspólnie opracują nowe rozwiązania do projektowania produktów z użyciem technologii AI. Synopsys, którego oprogramowanie jest standardem w procesie tworzenia układów scalonych i konstrukcji przemysłowych, ma dostosować swoje narzędzia do pracy na procesorach graficznych Nvidii.

Synopsys i Nvidia od lat są jednocześnie partnerami i klientami. Seria ostatnich inwestycji Nvidii – od OpenAI po Anthropic – budzi jednak pytania, czy firma nie wspiera finansowo podmiotów, które następnie kupują jej układy. Szef Synopsysu Sassine Ghazi zapewnił, że 2 miliardy dolarów nie zostaną przeznaczone na zakup chipów Nvidii. Środki mają dać spółce elastyczność w dostosowaniu narzędzi do nowych architektur.

Obie firmy podkreśliły, że porozumienie nie ma charakteru wyłącznego. Synopsys pozostaje otwarty na współpracę z innymi producentami chipów, w tym z AMD czy Intelem.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
© 2025 Evertiq AB November 26 2025 18:59 V25.7.5-2
reklama
reklama