
© onsemi
Przemysł elektroniczny |
onsemi kupuje technologie zasilania Vcore firmy Aura Semiconductor
onsemi podpisało umowę z Aura Semiconductor, żeby kupić prawa do technologii zasilania Vcore, w tym licencje na powiązaną własność intelektualną. Ten ruch ma na celu wzmocnienie portfolio i planu działania onsemi w zakresie zarządzania energią, przyspieszając realizację celu, jakim jest zajęcie się całym drzewem zasilania w aplikacjach centrów danych AI.
„To przejęcie podkreśla nasze zaangażowanie w zaspokajanie przyszłych potrzeb centrów danych AI w zakresie energii i wydajności poprzez oferowanie pełnej gamy zróżnicowanych, inteligentnych rozwiązań zasilających” – powiedział Sudhir Gopalswamy, prezes grupy Intelligent Sensing and Analog and Mixed-Signal Group w onsemi.
Gopalswamy dodaje, że integracja tych technologii z szerszym portfolio rozwiązań do zarządzania energią firmy pozwoli onsemi dostarczać rozwiązania o doskonałej gęstości mocy, wydajności i właściwościach termicznych oraz zapewni większą moc obliczeniową na szafę rack.
onsemi twierdzi, że transakcja zostanie sfinalizowana w czwartym kwartale 2025 r., z zastrzeżeniem zwyczajowych warunków zamknięcia.