
Broadcom rezygnuje z inwestycji w chipy wartej 1 mld USD
Inwestycja została ogłoszona przez Broadcom w 2023 r. Źródła poinformowały agencję Europa Press, że rozmowy z rządem Hiszpanii zakończyły się fiaskiem, ale raport nie podaje żadnych powodów załamania negocjacji.
Według agencji Reuters powołującej się na raport agencji informacyjnej Europa Press amerykański producent chipów Broadcom zrezygnował z planów inwestycji w fabrykę mikrochipów w Hiszpanii.
Negocjacje utknęły w martwym punkcie w 2024 r., a inauguracja Donalda Trumpa na prezydenta USA wydaje się być ostatecznym ciosem dla projektu, według raportu TrendForce, który powołuje się na Alerta i Europa Press.
Inwestycja została ogłoszona przez Broadcom w 2023 r. Hiszpański rząd stwierdził wówczas, że projekt może być wart 1 mld USD i obejmować budowę „unikalnych w Europie zakładów produkujących półprzewodniki na dużą skalę”, jak podaje Reuters.
Hiszpański rząd oświadczył wcześniej, że zamierza przeznaczyć około 12 mld euro na przemysł półprzewodników i mikrochipów. Jeśli informacja o rezygnacji Broadcom w Hiszpanii zostanie potwierdzona, to będzie dużym ciosem dla ambicji i planów tamtejszego rządu w zakresie produkcji chipów.