reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© BMW
Biznes |

BMW i Momenta wprowadzają nowy system wspomagania kierowcy na rynek chiński

BMW chce zwiększyć bezpieczeństwo i komfort jazdy samochodami w Chinach. Firma stawia na sztuczną inteligencję i 15 lipca ogłosiła nawiązanie współpracy z chińską firmą Momenta. Obie firmy będą wspólnie pracować nad nowym systemem wspomagania kierowcy, który zostanie zainstalowany w przyszłych modelach BMW w Chinach.

Technologia ta wspiera automatyczną jazdę na autostradach i w miastach i po raz pierwszy zostanie zastosowana w nowej serii modeli „Neue Klasse”, produkowanej w Chinach. Nowy system ma niezawodnie radzić sobie w złożonych sytuacjach drogowych.

Wspólnie opracowany system wspomagania ma samodzielnie reagować na typowe i rzadkie sytuacje drogowe – bez ciągłej interwencji kierowcy. Korzysta on z dużej bazy danych, nieustannie się uczy i dynamicznie dostosowuje. Celem jest zapewnienie niezawodnego wsparcia w często gęstym i nieprzejrzystym ruchu ulicznym chińskich metropolii.

Chiny odgrywają kluczową rolę dla BMW – nie tylko jako rynek zbytu, ale także jako miejsce rozwoju technicznego, czytamy dalej w komunikacie. Dzięki projektom takim jak współpraca z Momenta koncern zamierza w sposób ukierunkowany rozwijać systemy cyfrowe w samym kraju. BMW stosuje przy tym podejście polegające na zachowaniu własnych technologii podstawowych, ale pozostawieniu otwartej przestrzeni dla lokalnych udoskonaleń. We współpracy z chińskimi przedsiębiorstwami, takimi jak Momenta, mają powstać rozwiązania dostosowane do regionalnych warunków ruchu drogowego, infrastruktury cyfrowej i oczekiwań chińskich kierowców. Celem jest nie tylko szybkie opracowanie nowych funkcji, ale także ich bezpośrednie wdrożenie na lokalnym rynku.


reklama
Załaduj więcej newsów
© 2025 Evertiq AB June 26 2025 09:31 V24.1.26-2