reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Unsplash Slejven Djurakovic
Przemysł elektroniczny |

Intel sprzeda swoje udziały w Alterze?

Borykający się z problemami finansowymi producent chipów Intel chce sprzedać większościowy pakiet udziałów w swoim oddziale Altera zajmującym się programowalnymi chipami w ramach reorganizacji pod kierownictwem nowego szefa Lip-Bu Tana - podała agencja Reutera.

Inwestor finansowy Silver Lake ma nabyć 51 procent udziałów w Altera za 4,46 miliardów dolarów - ogłosił Intel. W związku z tym łatwo wyliczyć, że całkowita wycena Altery to 8,75 miliarda dolarów. To ponad 50% mniej niż 17 miliardów dolarów, które Intel zapłacił za firmę w 2015 roku. Programowalne chipy, którymi zajmuje się Altera, są używane m.in. w telekomunikacji. Jednak mogą znaleźć woje przeznaczenie również w sektorze wojskowym.

Transakcja ma zapewnić Intelowi środki finansowe na restrukturyzację związaną z programami cięcia kosztów. Nowy dyrektor generalny firmy przekonuje, że sprzedaż “wzmocni profil Intela”.
 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
© 2025 Evertiq AB April 28 2025 06:19 V24.0.25-1