reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny | 23 października 2017

Dwa nowe zezwolenia w SSE EURO-PARK Mielec

Dostawca komponentów dla przemysłu lotniczego oraz producent wyrobów sztucznych i form wtryskowych dla sektorów motoryzacyjnego i elektronicznego otrzymali zezwolenie na działalność w strefie.
Ostatnio wydane przez Agencję Rozwoju Przemysłu SA zezwolenia zostały udzielone następującym firmom: "Sierosławscy" Jan Sierosławski oraz Northern Aerospace. Pierwsza z nich zamierza wytwarzać wyroby z tworzyw sztucznych oraz formy wtryskowe. Projekt będzie realizowany w Mielcu gdzie zatrudnienie znajdzie co najmniej 30 nowych pracowników.

Z kolei Northern Aerospace zajmujący się obróbką części dla przemysłu lotniczego planuje budowę zakładu produkcyjnego w podstrefie Trzebownisko. Jeden z dostawców elementów konstrukcji podwozia i skrzydeł dla Airbus, Boeing oraz Gulfstream w ramach nowego przedsięwzięcia poniesie nakłady inwestycyjne w wysokości 43 mln zł oraz stworzy warunki pracy dla 55 osób.

W 2017 roku Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. udzieliła już 36 zezwoleń na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK MIELEC, w tym większość dla polskich przedsiębiorców.

Firmy, które otrzymały w tym roku zezwolenia deklarują inwestycje na poziomie 1,03 mld zł i utworzenie 1062 nowych miejsc pracy. Ponadto zamierzają utrzymać ponad 5 tys. miejsc pracy w strefie.

Wśród największych pracodawców znajdują się takie firmy jak: Polskie Zakłady Lotnicze, KIRCHHOFF Polska, BURY, BORGWARNER POLAND, MTU Aero Engines Polska, Firma Oponiarska DĘBICA. Wiodące branże to: lotnictwo, przetwórstwo tworzyw sztucznych, obróbka metali oraz motoryzacja.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 21 2018 11:51 V11.0.0-2