reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny | 19 października 2017

DGT wdrożyła w Polsce system odbioru zgłoszeń typu eCall

eCall to ogólnoeuropejski system szybkiego powiadamiania o wypadkach drogowych.
Zgodnie z nowymi przepisami, wszystkie nowe samochody osobowe i lekkie pojazdy dostawcze sprzedawane w UE od końca marca 2018 r. mają mieć instalowane urządzenia, które w razie wypadku automatycznie zawiadomią najbliższe centrum ratownictwa. System ten będzie umożliwiał manualne lub automatyczne wezwanie pomocy pod numer alarmowy 112.

W Polsce przyjęto, że obsługą tych informacji będą zajmować się operatorzy CPR (w 17 lokalizacjach na terenie kraju). W automatycznie przygotowywanej, przez urządzenie zainstalowane w samochodzie, informacji MSD (Minimum Set of Data), - obok informacji o wypadku - przekazane zostaną również inne dane, takie jak: czas zdarzenia, dokładne położenie geograficzne pojazdu w czasie zdarzenia, dane pojazdu (w tym numer identyfikacyjny VIN). Taka paczka danych zostanie przekazana do CPR, nawet jeśli pasażer nie będzie w stanie mówić lub będzie nieprzytomny. Transmisja paczki danych zrealizowana zostanie w kanale głosowym wykorzystanym w następnej kolejności do nawiązania kontaktu głosowego pomiędzy operatorem CPR, a pasażerami pojazdu biorącego udział w wypadku.

- Wprowadzenie obsługi eCall było możliwe dzięki rozszerzeniu funkcjonalności Podsystemu Zintegrowanej Łączności o odbiór i przetwarzanie informacji MSD oraz dołożeniu obsługi połączeń głosowych eCall do funkcjonalności konsol operatora CPR – informuje DGT w komunikacie.

Firma podkreśla też, że Podsystem Zintegrowanej Łączności, wchodzący w skład zintegrowanego Systemu Informatycznego Powiadamiania Ratunkowego SIPR został zbudowany w oparciu o system DGT MCS. SIPR jest ogólnokrajową platformą służącą do obsługi zgłoszeń alarmowych na potrzeby m.in. funkcjonowania Centrów Powiadamiania Ratunkowego CPR. Jest to kolejny, ale nie ostatni, krok w rozwoju Podsystemu Zintegrowanej Łączności, który został zbudowany w 2011 r.

W październiku tego roku DGT poinformowało również o planie połączenia spółek DGT (spółka przejmująca) oraz DGT-Software (spółka przejmowana). Celem połączenia jest optymalizacja i uproszczenie struktury właścicielskiej.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 25 2018 09:38 V9.6.1-2