reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny | 18 października 2017

10 lat działalności Farnell element14 w Polsce

Dystrybutor sprzętu elektronicznego z siedzibą w Krakowie co roku odnotowuje ponad milion odwiedzin na swojej stronie internetowej
Farnell element14, dystrybutor rozwiązań rozwojowych, w 2007 roku uruchomił stronę internetową w Polsce i w tym miesiącu świętuje 10. rocznicę działalności handlowej w Polsce.

W 2012 roku firma Farnell element14 otworzyła biuro w Krakowie i zatrudniła w nim 57 pracowników, obsługujących klientów z całej Europy Wschodniej. Początkowo niewielki zespół obsługujący klientów z Polski powiększył się do 30 osób

Jak podkreśla firma w komunikacie, Polska była oczywistym wyborem, jeśli chodzi o punkt wejścia Farnell element14 na rynek Europy Wschodniej. Oprócz możliwości związanych z wielkością populacji Polski oraz wysokim poziomem inwestycji firm międzynarodowych, początkowy zespół Farnell element14 miał także duża wiedzę na temat lokalnej branży elektronicznej.
- Mamy za sobą 10 wspaniałych pierwszych lat. W 2007 uruchomiliśmy polską stronę internetową, na której odnotowaliśmy 30 tys. odwiedzin w pierwszym roku istnienia, ale to był tylko początek – mówi Robert Rospędzihowski, dyrektor regionalny ds. sprzedaży na terenie Europy Wschodniej, krajów skandynawskich i na rynkach międzynarodowych w Farnell element14. Dyrektor regionalny Farnella zauważa, że strona internetowa firmy była stopniowo udoskonalana i obecnie osiąga ponad milion wyświetleń rocznie. - Nasza obecność na polskim rynku jest coraz większa i nie ogranicza się ona jedynie do prowadzenia sprzedaży internetowej. W 2008 roku rozpoczęliśmy współpracę z wiodącymi producentami i obecnie regularnie współpracujemy i prezentujemy ofertę naszych dostawców oraz nowości produktowe podczas najważniejszych targów i wystaw branżowych w Polsce – stwierdza Rospędzihowski.

- Gdy rozpoczynaliśmy działalność w 2007 roku, naszym celem było stanie się największym światowym, tzw. “katalogowym” dystrybutorem w dziedzinie elektroniki i przemysłu w regionie. Znajomość lokalnego rynku oraz wsparcie dla klientów na ich terenie, połączone z dostępem do globalnej sieci i umożliwiły nam ośmiokrotny wzrost w ciągu minionych 10 lat. Teraz, kiedy jesteśmy częścią firmy Avnet, otwierają się przed nami jeszcze większe możliwości w zakresie obsługi klientów.

Zależy mi na tym, aby Farnell stał sie się największym dystrybutorem komponentów elektronicznych w Polsce. Urodziłem się w Anglii, ale moi rodzice są Polakami, więc jestem silnie związany z tym krajem i pewnie spoglądam w jego przyszłość. W Krakowie stworzyliśmy silny i doświadczony zespół. Jest mi niezmiernie miło, że nasz pierwszy pracownik, zatrudniony w 2007 roku, wciąż jest z nami i nie tylko zapewnia profesjonalną obsługę naszym klientom, ale też pomaga w rozwoju młodej, polskiej kadry, która cały czas się powiększa
– dodaje Robert Rospędzihowski.

Źródło: Farnell

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 25 2018 19:10 V11.1.0-1