reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny | 12 października 2017

Dell przeznaczy miliard dolarów na IoT

Firma Dell Technologies zapowiedziała, rozwój nowych produktów, badania i partnerstwa w zakresie internetu rzeczy (IoT – Internet of Things).
Dell Technologies w ciągu najbliższych trzech lat zamierza przeznaczyć 1 mld USD na inwestycje w produkty, badania i programy partnerstwa w obszarze IoT. Nowy dział IoT firmy Dell będzie pracował nad rozwojem i upowszechnianiem zastosowania urządzeń podłączonych do sieci. Szefem działu IoT będzie Ray O’Farrell, CTO software’owej firmy VMware. Jego zadaniem będzie integracja rozwiązań i technologii IoT oferowanych przez należące do Dell firmy i przygotowanie całościowej oferty dla klientów.

- Internet rzeczy w fundamentalny sposób zmienia styl życia, działalność organizacji i to, jak funkcjonuje świat – powiedział Michael Dell, CEO Dell Technologies.

W skład rodziny Dell Technologies wchodzą Dell, Dell EMC, Pivotal, RSA, SecureWorks, Virtustream i VMware. Firma szuka też obiecujących, młodych spółek technologicznych i inwestuje w nie poprzez Dell Technologies Capital. Uwagę amerykańskiej firmy zwróciły m.in. takie start-upy jak: Graphcore, który zajmuje się rozwojem procesorów następnej generacji do aplikacji AI, FogHorn Systems, dostarczający software dla rozwiązań IoT czy Zingbox, zajmujący się kwestiami bezpieczeństwa w systemach IoT.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 21 2018 11:51 V11.0.0-2