reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny | 13 października 2017

W Trójmieście ruszyło Zintegrowane Centrum Druku 3D

Miasto Gdynia i Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. 10 października br. podpisały umowę inicjującą współpracę Pomorskiego Parku Naukowo Technologicznego i Gdańskiego Parku Naukowo-Technologicznego w zakresie świadczenia usług druku 3D.

Dzięki połączeniu wzajemnie uzupełniających się pracowni, w Trójmieście możliwe będzie realizowanie kompleksowych usług związanych z drukowaniem w trójwymiarze.
Zintegrowane Centrum Druku 3D Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia i Gdańskiego Parku Naukowo-Technologicznego, to pierwsze tak duże przedsięwzięcie w branży druku 3D na Pomorzu.
Połączenie potencjału obu Parków to okazja do wprowadzenia na rynek komplementarnych i nowoczesnych usług w tej dziedzinie. To równocześnie szansa nie tylko dla parkowych, ale również zewnętrznych przedsiębiorców na realizację zaawansowanych projektów w oparciu o technologie: selektywnego spiekania (SLS), przetapiania filamentu (FDM) oraz natryskiwania fotopolimerów (PolyJet) – czytamy w komunikacie. - Parki Technologiczne starają się dziś być jak najbliżej firm i wychodzić naprzeciw ich oczekiwaniom. Dzięki zintegrowaniu obu pracowni firmy, także zewnętrzne, otrzymują szansę na kompleksową realizację zaawansowanych projektów w oparciu o technologię druku 3D. Ponadto, będą mogły liczyć na profesjonalne doradztwo na dowolnym etapie produkcji; od projektowania po wykonanie i postprocessing – powiedziała Anna Borkowska, dyrektor Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia. - Powstałe w parkowych pracowniach wydruki mogą m.in. znaleźć zastosowanie w procesach szeroko pojętego prototypowania, zarówno części gumowych jak i plastikowych (np. uszczelek, podeszw, opasek zegarków), służyć do wykonywania nietypowych narzędzi i uchwytów, osłon urządzeń elektronicznych, modeli do badań aerodynamicznych i hydrodynamicznych, a także do wykonywania modeli wykorzystywanych w ortodoncji, stomatologii czy protetyce – powiedział operator Zintegrowanego Centrum Druku 3D - Rafał Łysakowski. Wysokiej klasy sprzęt oraz certyfikowane materiały, jakimi dysponują oba Parki, otwierają również drogę do wykorzystania druku 3D w medycynie. Podkreślała to wiceprezydent Gdyni Katarzyna Gruszecka-Spychała – Połączenie potencjału obu parków, to nie tylko wprowadzenie na rynek komplementarnych usług w zakresie druku 3D. To również bardzo ważny dla rozwoju regionu efekt synergii, pokazujący jednocześnie dobrą współpracę obu parków. Co szczególnie ważne – chcemy, by ważnym elementem tej współpracy stało się wykorzystanie druku 3D jako techniki wspierającej procedury medyczne i skomplikowane operacje ratujące życie. Dotychczasowe doświadczenia w tym zakresie są bardzo obiecujące, stąd zapowiedź również ścisłej współpracy ze środowiskiem medycznym.
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 28 2020 10:59 V18.6.7-2