reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny | 13 października 2017

W Trójmieście ruszyło Zintegrowane Centrum Druku 3D

Miasto Gdynia i Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. 10 października br. podpisały umowę inicjującą współpracę Pomorskiego Parku Naukowo Technologicznego i Gdańskiego Parku Naukowo-Technologicznego w zakresie świadczenia usług druku 3D.
Dzięki połączeniu wzajemnie uzupełniających się pracowni, w Trójmieście możliwe będzie realizowanie kompleksowych usług związanych z drukowaniem w trójwymiarze.

Zintegrowane Centrum Druku 3D Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia i Gdańskiego Parku Naukowo-Technologicznego, to pierwsze tak duże przedsięwzięcie w branży druku 3D na Pomorzu.
Połączenie potencjału obu Parków to okazja do wprowadzenia na rynek komplementarnych i nowoczesnych usług w tej dziedzinie. To równocześnie szansa nie tylko dla parkowych, ale również zewnętrznych przedsiębiorców na realizację zaawansowanych projektów w oparciu o technologie: selektywnego spiekania (SLS), przetapiania filamentu (FDM) oraz natryskiwania fotopolimerów (PolyJet) – czytamy w komunikacie.

- Parki Technologiczne starają się dziś być jak najbliżej firm i wychodzić naprzeciw ich oczekiwaniom. Dzięki zintegrowaniu obu pracowni firmy, także zewnętrzne, otrzymują szansę na kompleksową realizację zaawansowanych projektów w oparciu o technologię druku 3D. Ponadto, będą mogły liczyć na profesjonalne doradztwo na dowolnym etapie produkcji; od projektowania po wykonanie i postprocessing – powiedziała Anna Borkowska, dyrektor Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia.

- Powstałe w parkowych pracowniach wydruki mogą m.in. znaleźć zastosowanie w procesach szeroko pojętego prototypowania, zarówno części gumowych jak i plastikowych (np. uszczelek, podeszw, opasek zegarków), służyć do wykonywania nietypowych narzędzi i uchwytów, osłon urządzeń elektronicznych, modeli do badań aerodynamicznych i hydrodynamicznych, a także do wykonywania modeli wykorzystywanych w ortodoncji, stomatologii czy protetyce – powiedział operator Zintegrowanego Centrum Druku 3D - Rafał Łysakowski.

Wysokiej klasy sprzęt oraz certyfikowane materiały, jakimi dysponują oba Parki, otwierają również drogę do wykorzystania druku 3D w medycynie. Podkreślała to wiceprezydent Gdyni Katarzyna Gruszecka-Spychała – Połączenie potencjału obu parków, to nie tylko wprowadzenie na rynek komplementarnych usług w zakresie druku 3D. To również bardzo ważny dla rozwoju regionu efekt synergii, pokazujący jednocześnie dobrą współpracę obu parków. Co szczególnie ważne – chcemy, by ważnym elementem tej współpracy stało się wykorzystanie druku 3D jako techniki wspierającej procedury medyczne i skomplikowane operacje ratujące życie. Dotychczasowe doświadczenia w tym zakresie są bardzo obiecujące, stąd zapowiedź również ścisłej współpracy ze środowiskiem medycznym.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 21 2018 11:51 V11.0.0-1