reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© homiel dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 11 października 2017

Aplisens: drugie półrocze powinno być lepsze niż pierwsze

Dobrze wygląda koniunktura w eksporcie. Natomiast w kraju jeszcze nie widać większego przyśpieszenia w inwestycjach, ale poprawie wyników sprzyjać będzie niższa baza – mówi Adam Żurawski, prezes Aplisensu.
Pierwsza połowa tego roku charakteryzowała się nieznacznym spadkiem przychodów (-2,7% w ujęciu r/r) do 44,75 mln zł. Spółce nie pomagały opóźnienia w krajowych inwestycjach opartych o fundusze unijne oraz brak mniejszych inwestycji w energetyce. Rósł natomiast eksport (+4,2%). Po I półroczu stanowił 67% ogólnej sprzedaży grupy. Aplisens sprzedaje swoje towary w ponad 100 krajach.

- Rezultaty trzeciego kwartału potwierdzają nasze założenia, że drugie półrocze powinno być lepsze niż pierwsza część tego roku. Sytuacja na krajowym rynku poprawia się powoli. Dobrze wygląda koniunktura w eksporcie. Dodatkowo nie bez znaczenia dla wyników drugiego półrocza będzie niższa baza z analogicznego okresu 2016 roku – ocenia w rozmowie z Akcjonariat.pl Adam Żurawski, prezes Aplisensu.

W październiku widać ożywienie na kursie akcji spółki. Ma to związek z ogłoszeniem kolejnego buy backu. Oferta skupu akcji potrwa do 23 października i obejmuje 537.170 akcji własnych. Zaproponowana cena wynosi 14,8 zł za sztukę. W styczniowym skupie proponowano po 13 zł za akcję, a w listopadowym 12,45 zł.

- W najnowszej ofercie skupu akcji cena jest atrakcyjna w stosunku do kursu giełdowego i poprzednich ofert. Zdecydowaliśmy się podnieść cenę, gdyż w poprzednich ofertach nie udało się skupić zakładanych ilości akcji. Prowadzony buy back nie powinien kolidować z wypłaceniem przez Aplisens kolejnych dywidend – mówi prezes Aplisensu.

W tym roku spółka wypłacił dywidendę w wysokości 3,9 mln zł, to jest 0,30 zł na jedną akcję. W ostatnich pięciu latach dywidenda mieściła się w przedziale 0,25-0,30 zł (stopa 1,6-2,3%).

Źródło: akcjonariat.pl

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 25 2018 11:14 V9.5.0-1