reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© nokia Przemysł elektroniczny | 10 października 2017

Nokia przycina inwestycje w VR

Nokia poinformowała, że wstrzymuje prace nad rozwojem kamery OZO do rzeczywistości wirtualnej. W związku z tym firma może zwolnić 310 osób.
- Można się spodziewać, że ewentualne zwolnienia dotkną do 310 pracowników z około 1090 osób zatrudnionych w Nokia Technologies, przede wszystkim w Finlandii, Stanach Zjednoczonych oraz Wielkiej Brytanii – informuje spółka w komunikacie i dodaje, że rozpoczyna negocjacje ze związkami.

Powodem ograniczenia inwestycji w obszar wirtualnej rzeczywistości jest wolniejszy niż zakładano rozwój rynku VR. Nokia Technologies zamierza bardziej skupić się na biznesie związanym z licencjonowaniem technologii oraz na rozwoju w obszarze cyfrowego zdrowia. - Rozwój kolejnych wersji kamery OZO VR zostanie wstrzymany, przy czym firma będzie nadal wspierać istniejących klientów – czytamy w komunikacie.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 21 2018 11:51 V11.0.0-1