reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Aurora Przemysł elektroniczny | 09 października 2017

Boeing przejmie Aurora Flight Sciences

Boeing poinformował, że zamierza przejąć firmę Aurora Flight Sciences Corporation, specjalizującą się w autonomicznych systemach dla lotnictwa.
- Połączenie sił oraz innowacyjności naszych zespołów przyspieszy rozwój systemów autonomicznych przeznaczonych zarówno dla odbiorców cywilnych, jak i wojskowych – powiedział Greg Hyslop, CTO oraz starszy wiceprezes Boeing Engineering, Test & Technology.

Aurora od początku działalności koncentruje się na rozwoju innowacyjnych technologii, dzięki którym latające pojazdy staną się „inteligentniejsze” i bardziej autonomiczne. - Jako integralna część koncernu Boeing będziemy dostarczać nasze pionierskie technologie w zakresie lotów długodystansowych, robotycznych pilotów czy autonomicznych, elektrycznych pojazdów pionowego startu i lądowania (VTOL) do najwyższej klasy produktów dostępnych na całym świecie – skomentował John, Langford, założyciel i CEO Aurory.

Warunki przejęcia nie zostały podane do wiadomości publicznej. Aurora będzie spółką zależną w ramach Boeing Engineering, Test & Technology, ale zachowa niezależność działania.

Aurora powstała w 1989 roku, główna siedziba znajduje się w Manassas, w stanie Wirginia. Firma zaprojektowała i wyprodukowała ponad 30 bezzałogowych pojazdów latających. W ciągu ostatnich 10 lat Aurora współpracowała z Boeingiem w zakresie szybkiego prototypowania innowacyjnych pojazdów latających do zastosowań wojskowych i cywilnych. Aurora zatrudnia 550 osób.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 27 2018 00:02 V9.5.0-2