reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Aurora Przemysł elektroniczny | 09 października 2017

Boeing przejmie Aurora Flight Sciences

Boeing poinformował, że zamierza przejąć firmę Aurora Flight Sciences Corporation, specjalizującą się w autonomicznych systemach dla lotnictwa.
- Połączenie sił oraz innowacyjności naszych zespołów przyspieszy rozwój systemów autonomicznych przeznaczonych zarówno dla odbiorców cywilnych, jak i wojskowych – powiedział Greg Hyslop, CTO oraz starszy wiceprezes Boeing Engineering, Test & Technology.

Aurora od początku działalności koncentruje się na rozwoju innowacyjnych technologii, dzięki którym latające pojazdy staną się „inteligentniejsze” i bardziej autonomiczne. - Jako integralna część koncernu Boeing będziemy dostarczać nasze pionierskie technologie w zakresie lotów długodystansowych, robotycznych pilotów czy autonomicznych, elektrycznych pojazdów pionowego startu i lądowania (VTOL) do najwyższej klasy produktów dostępnych na całym świecie – skomentował John, Langford, założyciel i CEO Aurory.

Warunki przejęcia nie zostały podane do wiadomości publicznej. Aurora będzie spółką zależną w ramach Boeing Engineering, Test & Technology, ale zachowa niezależność działania.

Aurora powstała w 1989 roku, główna siedziba znajduje się w Manassas, w stanie Wirginia. Firma zaprojektowała i wyprodukowała ponad 30 bezzałogowych pojazdów latających. W ciągu ostatnich 10 lat Aurora współpracowała z Boeingiem w zakresie szybkiego prototypowania innowacyjnych pojazdów latających do zastosowań wojskowych i cywilnych. Aurora zatrudnia 550 osób.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 21 2018 11:51 V11.0.0-1