reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© adistock dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 11 października 2017

TRAX Elektronik z projektem unijnym

TRAX Elektronik w ramach projektu unijnego opracuje m.in. innowacyjny układ optyczny, który zostanie wykorzystany w znakach zmiennej treści produkowanych przez krakowską spółkę.
Firma TRAX elektronik A. Moryc, M. Tomecki, L. Turczyński Sp. j. realizuje projekt „Opracowanie i wdrożenie innowacyjnej (w skali europejskiej) technologii wytwarzania drogowych Znaków Zmiennej Treści z wykorzystaniem innowacyjnych układów optycznych oraz opracowanie unikalnego układu ZZT o pełnej autonomii energetycznej”, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020, w ramach Działania 1.1 „Projekty B+R przedsiębiorstw”, Poddziałania 1.1.1 „Badania przemysłowe i prace rozwojowe realizowane przez przedsiębiorstwa”.

Głównym celem projektu jest opracowanie nowej matrycy świetlnej wykorzystującej diody SMD w kolorystyce RGB oraz innowacyjnego układu optycznego (soczewki), który zostanie wykorzystany w konstrukcji płyty czołowej ZZT. Nowa technologia optyczna w połączeniu z optymalizacją komponentów wykorzystywanych w urządzeniach sterujących pozwoli również na opracowanie w pełni funkcjonalnego autonomicznego urządzenia zasilanego z alternatywnych źródeł energii, które na etapie komercjalizacji zostanie przekształcone w innowacyjny produkt do zastosowania w ZZT, pozwalający na wypracowanie przewagi konkurencyjnej – informuje spółka w komunikacie.

Instytucją pośrednicząca jest Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Wartość projektu to niemal 4 mln PLN, a dofinansowanie wynosi 2,39 mln PLN.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 27 2018 00:02 V9.5.0-2