reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© PixabayEvpnaso Przemysł elektroniczny | 10 października 2017

Współpraca WZŁ Nr 2 i Sky Tronic w dziedzinie bezzałogowców

Wojskowe Zakłady Łączności Nr 2 SA i Sky Tronic Sp. z o.o. podpisały list intencyjny w zakresie opracowania i produkcji dronów dla polskiej armii.
Należąca do Polskiej Grupy Zbrojeniowej spółka Wojskowe Zakłady Łączności Nr 2 oraz Sky Tronic zamierzają współpracować w zakresie wspólnego prowadzenia prac badawczo-rozwojowych w celu opracowania i produkcji nowoczesnych systemów rozpoznania obrazowego opartych na bezzałogowych statkach powietrznych na potrzeby polskiej armii. Na mocy listu intencyjnego Sky Tronic będzie wspierać WZŁ-2 SA nowymi technologiami dla dronów, natomiast WZŁ-2 SA będzie współpracować w zakresie działalności produkcyjnej i logistycznej. W pracach badawczych i rozwojowych uczestniczyć będzie także Politechnika Wrocławska – czytamy w komunikacie.

- Podpisanie listu intencyjnego z firmą Sky Tronic stanowi pierwszy krok w kierunku wspólnego rozwoju zaawansowanych systemów bezzałogowych, istotnie zwiększających zdolności obronne Polski. Zawarte porozumienie stwarza możliwości rozszerzenia naszej oferty o bezzałogowe statki powietrzne, produkowane w oparciu o najnowocześniejsze technologie opracowane przez firmę Sky Tronic, które wpisują się w priorytetowy Program Modernizacji Technicznej polskiej armii - komentuje Artur Siennicki, prezes zarządu Wojskowych Zakładów Łączności Nr 2 SA.

- Dostrzegliśmy doskonałą infrastrukturę techniczną, kompetencje i doświadczenie kadry inżynieryjnej oraz zdolności wytwórcze WZŁ-2, konieczne do prowadzenia prac badawczych i rozwinięcia produkcji nowoczesnych systemów bezzałogowych w zastosowaniach militarnych na terenie WZŁ-2 - komentuje Tadeusz Gudaszewski, prezes zarządu spółki Sky Tronic Sp. z o.o.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 27 2018 00:02 V9.5.0-2