reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© PixabayEvpnaso Przemysł elektroniczny | 10 października 2017

Współpraca WZŁ Nr 2 i Sky Tronic w dziedzinie bezzałogowców

Wojskowe Zakłady Łączności Nr 2 SA i Sky Tronic Sp. z o.o. podpisały list intencyjny w zakresie opracowania i produkcji dronów dla polskiej armii.
Należąca do Polskiej Grupy Zbrojeniowej spółka Wojskowe Zakłady Łączności Nr 2 oraz Sky Tronic zamierzają współpracować w zakresie wspólnego prowadzenia prac badawczo-rozwojowych w celu opracowania i produkcji nowoczesnych systemów rozpoznania obrazowego opartych na bezzałogowych statkach powietrznych na potrzeby polskiej armii. Na mocy listu intencyjnego Sky Tronic będzie wspierać WZŁ-2 SA nowymi technologiami dla dronów, natomiast WZŁ-2 SA będzie współpracować w zakresie działalności produkcyjnej i logistycznej. W pracach badawczych i rozwojowych uczestniczyć będzie także Politechnika Wrocławska – czytamy w komunikacie.

- Podpisanie listu intencyjnego z firmą Sky Tronic stanowi pierwszy krok w kierunku wspólnego rozwoju zaawansowanych systemów bezzałogowych, istotnie zwiększających zdolności obronne Polski. Zawarte porozumienie stwarza możliwości rozszerzenia naszej oferty o bezzałogowe statki powietrzne, produkowane w oparciu o najnowocześniejsze technologie opracowane przez firmę Sky Tronic, które wpisują się w priorytetowy Program Modernizacji Technicznej polskiej armii - komentuje Artur Siennicki, prezes zarządu Wojskowych Zakładów Łączności Nr 2 SA.

- Dostrzegliśmy doskonałą infrastrukturę techniczną, kompetencje i doświadczenie kadry inżynieryjnej oraz zdolności wytwórcze WZŁ-2, konieczne do prowadzenia prac badawczych i rozwinięcia produkcji nowoczesnych systemów bezzałogowych w zastosowaniach militarnych na terenie WZŁ-2 - komentuje Tadeusz Gudaszewski, prezes zarządu spółki Sky Tronic Sp. z o.o.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 21 2018 11:51 V11.0.0-2