reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny | 09 października 2017

Miloo Electronics opracuje LED-owe innowacje

Firma z Wiśnicza produkująca oświetlenie LED w ramach projektu unijnego zamierza wprowadzić na rynek nowe, innowacyjne produkty, stawiając przy tym na rozwój i automatyzację produkcji.

Wartość projektu pn. „Dynamiczny wzrost konkurencyjności przedsiębiorstwa Miloo Electronics poprzez wdrożenie 6 innowacyjnych produktów będących wynikiem B+R” wynosi niemal 15 mln PLN, a dofinansowanie – 6,67 mln PLN. O planach Miloo Electronics związanych z realizacją tego projektu i rozwojem firmy opowiada dla everitq.pl wiceprezes firmy, Miłosz Włodarczyk.

evertiq.pl: - W ramach projektu unijnego firma Miloo Electronics zamierza wdrożyć 6 produktów opracowanych we własnym dziale B+R. Jakie to produkty? Na czym polega ich innowacyjność?

Miłosz Włodarczyk, wiceprezes Miloo Electronics: - Główną strategią rozwoju produktów Miloo Electronics zawsze było elastyczne reagowanie na potrzeby konkretnych klientów. Podejmujemy się trudnych tematów i tworzymy produkty oświetleniowe, których brakuje na rynku. Przykładem może być wdrożona w zeszłym roku oprawa DRAGON zaprojektowana do pracy w ekstremalnie wysokiej temperaturze 70’C. Większość opraw oświetleniowych znajdujących się w naszej ofercie to właśnie projekty wykonane na zamówienie. Nie inaczej jest ze wspomnianymi sześcioma nowymi produktami. Najważniejszym wdrożeniem jest oprawa SCORPIO, która jest odpowiedzią na ogromne zapotrzebowanie rynku na profesjonalne oświetlenie drogowe. Dzięki zaimplementowaniu w niej naszego innowacyjnego układu zasilania oprawa wyróżnia się idealnymi parametrami elektrycznymi, wysoką skutecznością świetlną na poziomie 140 lm/W i wyjątkową trwałością ponad 100 000 godzin. Kolejnymi produktami będą przemysłowe oprawy oświetleniowe wyróżniające się specjalistyczną konstrukcją i zastosowaniem, m.in. oprawa ze stali nierdzewnej odporna na działanie chemicznych środków czyszczących oraz oprawa o skrajnie wysokiej mocy ponad 0,5 kW.

- Jakie inwestycje planuje firma?

- Aby z powodzeniem realizować wciąż rosnące cele sprzedażowe musimy mocno postawić na rozwój i automatyzację produkcji. W związku z tym inwestujemy w nasz park maszynowy, planujemy zakup nowych maszyn, takich jak wycinarki laserowe, zrobotyzowane stanowiska spawalnicze, centra tokarskie i frezarskie CNC. Co za tym idzie zwiększamy znacząco zatrudnienie. Inwestujemy również w kolejne linie montażowe, które projektujemy i wykonujemy sami. Dzięki ergonomicznym stanowiskom i dostosowanym narzędziom jesteśmy w stanie zwiększyć wydajność pracy o 100%. Dział Badań i Rozwoju także zostanie wyposażony w nowoczesny sprzęt badawczy, planujemy rozwój Laboratorium Badań Kompatybilności EMC oraz Laboratorium Badań Środowiskowych. Realizacja powyższych zamierzeń to kwestia przyszłego roku.

- Jakie cele stawia przez sobą obecnie Miloo?

- Przede wszystkim widzimy duży potencjał w oświetleniu drogowym LED i na nim skupiamy swoje siły. Sprzedaż SCORPIO prognozujemy na poziomie 100 000 opraw rocznie, a dotychczasową sprzedaż chcemy zwiększyć dwukrotnie. Niezmiennie mocno stawiamy na badania i rozwój, szczególnie interesuje nas trend SMART-LIGHTING. Nasze oprawy SCORPIO już teraz mogą współpracować z systemami inteligentnego sterowania oświetleniem, dzięki interfejsom komunikacyjnym DALI oraz RF. Naszym zdaniem to jest przyszłość.

- Miloo zamierza także rozwijać się na rynkach zagranicznych – dotyczy tego inny unijny projekt o wartości 145 tys. PLN. Jaka jest strategia rozwoju międzynarodowego firmy Miloo?

- Rynek zagraniczny jest dla nas bardzo ważny. Spotykamy się tam często z wyższą świadomością przedsiębiorców w dziedzinie techniki świetlnej, dzięki czemu nasze innowacyjne produkty są bardziej doceniane. Klienci zagraniczni nie patrzą tylko na cenę, ale szukają niezawodnych i zaawansowanych technologicznie rozwiązań. W marcu 2018 roku bierzemy udział w prestiżowych targach Light and Building we Frankfurcie. Są to największe w Europie targi branży oświetleniowej, które odbywają się co trzy lata. Mamy nadzieję zaprezentować tam nasze najnowsze rozwiązania techniczne i pokazać polską firmę z jak najlepszej strony.

- Dziękuję za rozmowę!

--- Na zdjęciu: Miłosz Włodarczyk, wiceprezes © Miloo Electronics
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 09 2020 11:27 V18.6.11-1