reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny | 06 października 2017

VIGO System – 9% wzrost sprzedaży w III kwartale

Producent najbardziej zaawansowanych detektorów podczerwieni zamknął III kwartał z 6,7 mln zł przychodów, wobec 6,2 mln zł sprzedaży przed rokiem. O wzroście przychodów przesądził ponad 30% wzrost sprzedaży do odbiorców przemysłowych, w tym z obszaru ochrony środowiska.
- Mamy za sobą kolejny kwartał dynamicznego wzrostu przychodów. Wypracowany w III kwartale wynik stanowi dobre potwierdzenie słuszności podejmowanych działań sprzedażowych i marketingowych, równocześnie zachęca nas do zintensyfikowania wysiłków skoncentrowanych na pozyskiwaniu nowych, większych zleceń od dotychczasowych i nowych kontrahentów. Oczekuję, że 2017 r. zamkniemy z satysfakcjonującym wzrostem przychodów, w kolejnych latach liczymy zaś na skokowy wzrost skali naszej działalności - - ocenia Adam Piotrowski, prezes VIGO System.

Bestsellerem VIGO System w III kw. 2017 r. były detektory adresowane do szeroko pojętego sektora przemysłowego, w tym producentów urządzeń służących do kontroli jakości powietrza i detekcji gazów, które odpowiadały za ponad jedną trzecią sprzedaży w tym kwartale. Sprzedaż w tym segmencie wzrosła w III kw. o 32%, wypracowując ponad dwie trzecie całkowitych przychodów spółki w tym okresie. Jeszcze szybciej, bo o niemal 40%, wzrosła sprzedaż detektorów do ośrodków badawczych i naukowych, odpowiadająca za 11% obrotów III kwartału. Z kolei w III kwartale zmniejszył się udział sprzedaży do segmentu zbrojeniowego w ogólnych przychodach spółki. Zarząd VIGO System ocenia, że współpraca z francuskim partnerem może zostać zintensyfikowana już w I połowie 2018 r.

Realizując strategię rozwoju VIGO System inwestuje w rozbudowę mocy produkcyjnych. W I połowie 2017 r. uzyskała pozwolenie na budowę nowego zakładu produkcyjnego w Ożarowie Mazowieckim, a w III kwartale rozpoczęła m.in. realizację odwiertów geotermalnych. Ukończenie budowy zakładu planowane jest na I połowę 2018 r.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 25 2018 09:38 V9.6.1-2