reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© ASML Przemysł elektroniczny | 05 października 2017

Chińskie firmy z EUV w 2019 roku

Główni dostawcy układów scalonych z Chin prowadzą już rozmowy z firmą ASML w sprawie kupna sprzętu do produkcji chipów w technologii 7 nm z wykorzystaniem EUV.
Jak poinformował Young-Sun Kim, dyrektor ASML na Chiny, pierwsze urządzenia do produkcji układów scalonych z wykorzystaniem litografii w ekstremalnie dalekim ultrafiolecie (EUV) będą instalowane w chińskich fabrykach w 2019 roku. Można się spodziewać, że po tym, jak główni gracze na rynku chipów wdrożą sprzęt EUV, inni pójdą w ich ślady – dodał Kim. Przedstawiciel ASML ocenia, że w latach 2018-2019 na chińskim rynku mocno wzrośnie popyt na systemy EUV. Do lokalnych producentów układów scalonych dołączą bowiem firmy z innych krajów, które mają swoje fabryki w Państwie Środka.

Na realizację przez ASML zamówienia trzeba jednak sporo poczekać. System EUV składa się z ponad 50 tys. komponentów i czas od potwierdzenia zamówienia do dostawy wynosi około 21 miesięcy.
Obroty ASML na chińskim rynku rosną w szybkim tempie: w 2016 roku wyniosły bowiem 600 mln EUR, a już w pierwszej połowie roku 2017 przekroczyły 400 mln EUR. Firma prognozuje, że kolejne dwa lata będą jeszcze lepsze pod względem wartości sprzedaży w tym kraju.

ASML rozwija więc działalność w Chinach, stawiając między innymi na współpracę z tamtejszymi ośrodkami naukowymi i badawczymi. Firma ma 11 biur sprzedaży w Chinach, zatrudnia około 600 osób, a na początku 2018 roku zamierza w Chengdu otworzyć 12. oddział.

Źródło: DigiTimes

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 25 2018 09:38 V9.6.1-1