reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© EMC4B Przemysł elektroniczny | 02 października 2017

Konferencja EMC for Business - Praktyczny wymiar EMC

Już w przyszłym tygodniu we Wrocławiu spotkają się specjaliści w dziedzinie kompatybilności elektromagnetycznej. Evertiq jest patronem medialnym tej imprezy.
Kompatybilność Elektromagnetyczna - EMC (z ang. Electromagnetic Compatibility) to temat październikowej konferencji organizowanej przez centrum doradczo szkoleniowe - EMC for Business. Jest to doskonała okazja do zgłębienia wiedzy, doświadczenia i kontaktów ze specjalistami i praktykami z dziedziny projektowania elektroniki, testów oraz rozwiązywania problemów związanych z produkcją urządzeń zgodnie z wymogami EMC, RED i LVD. Organizatorzy stawiają duży nacisk na praktyczny wymiar spotkania i wydarzenie opierają na wymianie wiedzy, dyskusjach i warsztatach.

Konferencja odbędzie się 12-13 października 2017 we wrocławskim hotelu Park Diament. W programie przewidziane są wystąpienia praktyków z branży, którzy zaprezentują swoje doświadczenia na bazie rzeczywistych projektów, opowiedzą o problemach napotkanych w trakcie ich realizacji oraz o sposobach, w jaki zostały rozwiązane. W tej edycji konferencji zostaną poruszone następujące zagadnienia:
 • Problemy z Burst immunity – zjawisko, problemy, przykłady, symulacje. (Dariusz Jasiński, Diehl Controls.),
 • Emisja promieniowana przy aplikacji układu ADE7913 (Adam Kogut, Apator S.A.),
 • Projektowanie urządzeń odpornych na zakłócenia - na przykładzie przystawki ERP-1 (Grzegorz Chrzanowski, Sonel S.A.),
 • Testowanie urządzeń na udary i efektywny dobór zabezpieczeń. Czy występują sprzeczności wymagań EMC i LVD? (Stanisław Galla, Mirosław Włas, Politechnika Gdańska),
 • EMC w branży przemysłu górniczego (Wit Tyranowicz, INOVA Centrum Innowacji Technicznych Sp. z o.o.),
 • Emisja przewodzona na podstawie badań pre-compliance (Maciej Osowiecki, Schurter),
 • Redukcja zaburzeń przewodzonych i mocy promieniowanej (Jerzy Kurek, Diehl Controls),
 • Budowa komór ekranowanych (Jacek Dobrowiecki, Helmar),
 • Niejasności nowych dyrektyw EMC i RED (Dominik Kołtunowicz),
 • Nadmierna emisja promieniowana przez magistralę karty SD w analizatorach jakości energii PQM-707 (Andrzej Piernikarczyk, Sonel S.A.),
 • Emisja i odporność płytki kontrolnej w urządzeniu AGD (Jeroen Eijeriks, Diehl Controls),
 • EMC w urządzeniach medycznych (Mateusz Szczygielski, Metrum Cryoflex).

W kolejnym etapie spotkania uczestnicy zostaną zaproszeni do panelu dyskusyjnego oraz do udziału w warsztatach tematycznych, w których zostaną poruszone tematyki oceny ryzyka wg. dyrektyw UE (Piotr Gajos – riskCE), Full-compliance i pre-compliance - pojęcia, zalety, różnice i praktyczne konsekwencje (Jacek Dobrowiecki, Helmar), Zasady projektowania zasilaczy w aspekcie EMC (Karol Perkuszewski). Każdy uczestnik będzie mógł wybrać udział w 2 z 3 wskazanych warsztatów.

Praktyczny wymiar spotkania podkreśla Tomasz Utkowski, inżynier EMC, trener, konsultant i współorganizator Konferencji EMC for Business: - Twórcze i wspólne działanie praktyków jest optymalną drogą kształtowania specjalistów. Konferencja „EMC for Business” to część tej drogi, gdyż opierając się na pokazywaniu sprawdzonych rozwiązań realnych projektów, wraz z wyjaśnieniem znaczenia i logiki poszczególnych etapów działań, możemy wspólnie kształtować kierunek rozwoju branży oraz wypracowywać sposoby radzenia sobie z trudnościami. Zależy nam na twórczej i przyjaznej atmosferze. W jednym miejscu chcemy zgromadzić specjalistów z branży i zrobić pozytywną mieszankę wiedzy, doświadczeń i pomysłów. Jesteśmy przekonani, że każdy uczestnik wyjdzie z konferencji z bagażem nowej wiedzy oraz z przemyśleniami, a być może z rozwiązaniem problemów własnego projektu. Chcemy wspierać branżę i świadomość istotności poruszanych na konferencji problemów oraz zbudować możliwości do rozwoju społeczności zawodowo skupionej wokół EMC.

Konferencja kierowana jest do inżynierów, projektantów, pracowników działów B+R oraz do wszystkich zawodowo i/lub hobbystycznie związanych z tematyką projektowania i produkcji urządzeń.Głównym sponsorem wydarzenia są: SCHURTER Electronic Components oraz HELMAR Jacek A. Dobrowiecki wraz z partnerami: Emerson&Cuming, Albatross-Project, NARDA-PMM, HAEFELY. Patronat medialny nad wydarzeniem objął Evertiq New Media AB.

Organizator: © EMC for Business

Miejsce: Hotel Park Diament ul. Muchoborska 10, 54-424 Wrocław

Więcej informacji i rejestracja na stronie wydarzenia: www.emc4b.com/konferencja

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
July 18 2018 17:55 V10.0.0-2