reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny | 28 września 2017

Toyota i NTT będą udoskonalać roboty domowe

Toyota Motor Corporation (TMC) oraz Nippon Telegraph and Telephone Corporation (NTT) rozpoczęły wspólne badania nad udoskonalaniem robotów domowych, które będą mogły harmonijnie współpracować z ludźmi.
Toyota wniesie do wspólnego projektu roboty HSR (Human Support Robots) oraz wiedzę zgromadzoną przy ich opracowywaniu. Obecnie roboty HSR służą głównie do opieki nad osobami chorymi, starszymi i niepełnosprawnymi, wykonując trzy zadania: podnoszą przedmioty z ziemi, sięgają po przedmioty, które znajdują się poza zasięgiem użytkownika oraz komunikują się z rodziną i opiekunami użytkownika.

Przez lata badania nad robotami skupiały się na robotach przemysłowych, pracujących głównie w fabrykach. Jednak ostatnio wzrosło zainteresowanie robotami dla indywidualnych użytkowników –przykładem są zrobotyzowane odkurzacze. W przyszłości roboty domowe mogą pomóc w takich zadaniach jak sprzątanie czy opieka nad dziećmi, a także służyć jako partner do rozmowy.
Japońska firma telekomunikacyjna NTT wykorzysta w pracach prowadzonych wspólnie z Toyotą oparty na sztucznej inteligencji system corevo, w tym technologie rozpoznawania mowy, prowadzenia dialogu, głosu syntetycznego, które umożliwiają robotom prowadzenia rozmowy z ludźmi. Ze środowiskiem corevo współpracuje aplikacja R-env, dzięki której roboty rozumieją gesty i mowę ciała, co pozwala im prowadzić złożone rozmowy.

We wspólnych badaniach NTT i Toyota połączą swoje technologie i wiedzę, aby stworzyć nową generację robotów komunikacyjnych, korzystając z technologii corevo i Human Support Robots. Ponadto obie firmy zamierzają stworzyć prototypy robotów do obsługi hal wystawowych i punktów handlowo-usługowych, z którymi klienci będą mogli wchodzić w interakcje. Toyota zamierza przeprowadzić testy z udziałem końcowych użytkowników w rzeczywistych warunkach, żeby zweryfikować nowe technologie i efektywność robotów oraz zebrać opinie potencjalnych nabywców i zwiększyć zakres funkcji robotów. Toyota i NTT chcą zweryfikować wrażenia z interakcji z robotami wśród użytkowników oraz efektywność prototypów, a także zidentyfikować wszelkie możliwe problemy technologiczne przed wprowadzeniem seryjnych urządzeń na rynek.

W najbliższym czasie NTT zamierza udostępnić środowisko corevo zewnętrznym partnerom. - Zapraszając do wspólnych badań producentów, uniwersytety i centra badawcze, NTT i Toyota mają nadzieję przyspieszyć i wypromować rozwój funkcji koniecznych, aby ludzie i roboty mogły ze sobą współegzystować w codziennym życiu. Celem obu firm jest, aby roboty domowe były nie tylko inteligentne, ale także kulturalne, by zacieśniać więzi między robotami i ludźmi oraz tworzyć coraz lepsze warunki dla ludzi do ich aktywności i rozwoju – czytamy w komunikacie.

Źródło: Toyota

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 11:45 V11.5.4-2