reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© mopic _dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 27 września 2017

Intel zamiast NVIDIA w systemach infotainment Tesli

Intel miałby zastąpić dotychczasowego dostawcę chipów do systemów infotainment – firmę NVIDIA, pisze Bloomberg powołując się na anonimowych informatorów związanych ze sprawą.
Za wyświetlanie na wielkich ekranach dostarczających informacje i rozrywkę w samochodach Tesli będą odpowiedzialne układy scalone dostarczane przez Intela – donos Bloomberg. Wszystkie trzy firmy odmówiły komentarza w tej sprawie.

Dla Intela pozyskanie tak ważnego klienta, jak Tesla to ważny krok w kierunku rozwoju na nowych rynkach. Sektor motoryzacyjny to szczególnie łakomy kąsek dla wytwórców chipów, bo zawartość elektroniki w nowych samochodach rośnie w szybkim tempie. Dla przykładu sprzedaż dla branży motoryzacyjnej w ostatnim kwartale firmy NVIDIA stanowiła 6% przychodów (142 mln USD).

Źródło: Bloomberg

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-2