reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny | 27 września 2017

Siemens i Alstom łączą siły

Wczoraj Siemens i Alstom podpisały list intencyjny dotyczący połączenia biznesu kolejowego Siemensa z francuską firmą Alstom.
Siemens będzie dysponował połową udziałów w nowo powstałej spółce Siemens Alstom. Kwatera główna przedsiębiorstwa będzie zlokalizowana w Paryżu, firma będzie zatrudniać 62,3 tys. pracowników w ponad 60 krajach. Finalizacja transakcji jest planowana na koniec 2018 roku.

Jak informują firmy w komunikacie, biznesy będące przedmiotem fuzji uzupełniają się zarówno pod względem działalności, jak i geograficznym – Alstom jest obecny m.in. na Bliskim Wschodzie, w Afryce, Indiach oraz w Ameryce Środkowej i Południowej, natomiast Siemens w Chinach, Stanach Zjednoczonych i Rosji. Obroty powstałej spółki szacowane są na 15,3 mld EUR (prognoza na podstawie zeszłorocznych raportów finansowych Siemensa i Alstomu).

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-1