reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© grinn Przemysł elektroniczny | 28 września 2017

GRINN znowu zmienia siedzibę na większą

Wrocławska spółka projektująca elektronikę przeprowadzała się zaledwie dwa lata temu, lecz szybki rozwój firmy zadecydował o potrzebie kolejnej zmiany.
– Od 1 października przenosimy się do innego budynku, ale adres pozostanie bez zmian – Wagonowa 2. Nadal zatem będziemy działać w nowoczesnym i funkcjonalnym kompleksie biurowym Fabryczna Office Park, który wykorzystuje ekologiczne rozwiązania technologiczne. Zależy nam na stworzeniu przyjaznego środowiska pracy. Dlatego nowe otoczenie biurowe ma umożliwić jeszcze lepsze warunki pracy dostosowane do indywidualnych potrzeb pracowników. Głównym celem jest to, żeby pracownicy czuli się komfortowo, mieli przestrzeń, którą będą mogli wykorzystywać zgodnie ze swoimi potrzebami – inną do pracy projektowej i tworzenia rozwiązań dla klientów, inną do spotkań w zespołach, jeszcze inną do prowadzenia szkoleń. Komfort pracy naszego zespołu będziemy wspierać wdrożeniem rozwiązania oferowanego przez Rhino (niezależną markę GRINN). Dzięki pomiarowi temperatury, wilgotności i poziomu dwutlenku węgla za pośrednictwem dedykowanej aplikacji otrzymamy informacje czy w pomieszczeniu panują odpowiednie warunki sprzyjające dobremu samopoczuciu i produktywności pracowników – mówi Katarzyna Sudoł, marketing manager w firmie GRINN.

Powierzchnia w nowej siedzibie będzie trzy razy większa niż obecna i wyniesie 432 m2. Nowością będzie też laboratorium projektowe z prawdziwego zdarzenia, bo firma zamierza mocno zainwestować w sprzęt pomiarowy. – Planujemy duże zakupy wyposażenia laboratorium, część z nich będzie zrealizowana jeszcze w tym roku, a pozostałe w roku 2018. Obecnie budujemy stanowisko do pomiarów charakterystyki promieniowania anten w paśmie 6GHz i stanowisko do badań EMC – informuje Łukasz Gajda, wiceprezes GRINN.

Gdy Robert Otręba i Łukasz Gajda w 2008 roku zakładali spółkę niekoniecznie spodziewali się, że niespełna dziesięć lat później zespół 30 osób w biurze projektowym elektroniki nie wystarczy do pracy nad bieżącymi projektami. GRINN nie narzeka na brak zamówień i prowadzi rekrutacje na kolejne stanowiska. – Plan na przyszły rok zakłada, że w GRINN będzie pracowało przynajmniej 49 osób. To bardzo szybki wzrost, ale nie zamierzamy zatrudniać w pośpiechu. Z pewnością nadal będziemy bardzo uważnie wybierać tylko najlepszych kandydatów – podkreśla Łukasz Gajda.

Firma stawia na jakość świadczonych usług i, jak podkreśla, potwierdzeniem umiejętności w zakresie projektowania elektroniki było chociażby podpisanie umowy partnerstwa z NXP w październiku zeszłego roku. – Naszą jakość potwierdzają sami klienci, których gros pochodzi z zagranicy. Na rozwój firmy ma wpływ bowiem przede wszystkim ekspansja zagraniczna. Działamy głównie w obszarze komunikacji bezprzewodowej oraz internetu rzeczy (IoT), ale prowadzimy także wiele innych projektów, więc zakres naszych kompetencji jest bardzo szeroki. Przy czym GRINN realizuje projekty kompleksowo, wspierając je od stworzenia koncepcji, poprzez doradztwo i projektowanie, aż do testowania oraz przygotowania finalnego produktu – mówi Łukasz Gajda.

Prognozy firmy na 2017 rok zakładają wzrost przychodów o 100% w porównaniu do roku poprzedniego. I nie wygląda na to, żeby w roku 2018 wrocławska spółka miała zwolnić tempo.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-2