reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© BMZ Przemysł elektroniczny | 26 września 2017

Battery Experts Forum – trzy dni inspirujących dyskusji

Od 19 do 21 września w Gliwicach odbyła się międzynarodowa konferencja Battery Experts Forum, która zgromadziła przedstawicieli najważniejszych polskich oraz światowych firm z branży technologii baterii i elektromobilności.
W forum uczestniczyło w sumie blisko tysiąc osób – gości oraz przedstawicieli m.in. takich producentów jak LG, Samsung, Sony, Ursus. Organizatorem wydarzenia była firma BMZ Poland.

Podczas Battery Experts Forum zaprezentowane zostały najnowsze technologie litowo-jonowe działające w systemach bateryjnych oraz magazynach energii. Prelegenci omówili zagadnienia z zakresu elektromobilności, a także przybliżyli trendy na rynku niezależnych systemów dostarczania oraz magazynowania energii, dedykowanych samochodom, rowerom, autobusom, narzędziom ogrodniczym i elektronarzędziom.

Eksperci dyskutowali także o popularyzacji elektromobilności – istotnym zagadnieniem była kwestia wdrożenia rządowego programu oraz finansowania i budowy infrastruktury do ładowania pojazdów elektrycznych.

– Po raz kolejny forum okazało się sukcesem. Mieliśmy fantastyczne prezentacje oraz niezwykle inspirujące dyskusje, w których żywo uczestniczyli goście, specjaliści z różnych dziedzin naszej branży. Jesteśmy bardzo dumni z tego, że konferencja zgromadziła przedstawicieli biznesu z całego świata – podkreślił Tomasz Jankowski, prezes zarządu BMZ Poland.

Podczas pierwszego dnia forum omówione zostały zagadnienia związane z ogniwami litowo-jonowymi, które są kluczowe w całym łańcuchu elektromobilności oraz z rowerami elektrycznymi. Drugiego dnia tematyka oscylowała wokół autobusów elektrycznych, ten dzień forum zgromadził największą liczbę gości oraz przedstawicieli branży. Trzeci dzień poświęcony był magazynowaniu energii – promocji rynku i prognozom w bliższej oraz dalszej przyszłości.

– Tegoroczna edycja forum to dla nas szczególne wydarzenie, które połączyliśmy z otwarciem naszej nowej inwestycji – siedziby i fabryki – zlokalizowanej w gliwickiej strefie ekonomicznej, będącej odpowiedzią na nieustannie zwiększający się popyt na zaawansowane technologie litowo-jonowe. W trakcie paneli dyskusyjnych na forum mogliśmy wysłuchać wielu ciekawych prelekcji o zastosowaniu ogniw litowo-jonowych, magazynach energii. Udział w dyskusjach wzięli producenci infrastruktury, pojazdów, a także użytkownicy. Omówione zostały współczesne trendy oraz przyszłość elektromobilności. Jest to niezwykle perspektywiczny i rozwijający się rynek. W skali świata jego wartość sięga już kilku miliardów dolarów. Według prognoz rynek autobusów elektrycznych będzie rósł o 25% rocznie, a rynek rowerów elektrycznych w ciągu najbliższych kilku lat o 14% rok do roku. Świadczy to o potencjale rozwojowym branży – powiedział Adam Goździcki, dyrektor sprzedaży i marketingu w BMZ Poland.

Atrakcją tegorocznej edycji Battery Experts Forum były przejażdżki najnowocześniejszymi samochodami elektrycznymi – BMW i5, BMW i8 czy Tesla Model S. Goście mogli podziwiać – po raz pierwszy w Polsce – samochód Rimac Concept One oraz najnowsze modele autobusów elektrycznych. W miasteczku rowerowym odwiedzający licznie testowali rowery elektryczne.

– Polska jest jednym z liderów rozwoju elektromobilności w Europie Środkowo-Wschodniej. W chwili obecnej wyzwaniem jest rozbudowa infrastruktury. Dzisiaj mamy tylko trzysta punktów ładowania, dlatego tak istotnym elementem rozwoju rynku są również rowery elektryczne, które możemy naładować w domu, biurze, w zasadzie w dowolnym miejscu. Nie wymagają drogiej dedykowanej infrastruktury. Forum jest dla nas doskonałą okazją, by promować rowery elektryczne. Budujemy strukturę świadomości społecznej, w jaki sposób możemy na co dzień przemieszczać się, wykorzystując pojazdy z napędem elektrycznym, w tym jednoślady – powiedział Marek Zaczyński, e-bike Product Manager w BMZ Poland.W gronie tegorocznych prelegentów znaleźli się między innymi: Sven Bauer z BMZ Group, Barbara Adamska z ADM Poland, Dong Wook (Tom) CHUN z LG Chem Europe GmbH, Tomasz Rodziewicz z Tauron Dystrybucja S.A., Marek Pol z Ursus Bus S.A. czy prof. Maciej Świerczyński z Aalborg University. Nie zabrakło także przedstawicieli władz lokalnych i samorządowych.

Konferencja „Battery Experts Forum” odbyła się w Centrum Edukacyjno-Kongresowym Politechniki Śląskiej w Gliwicach.

Honorowy patronat nad tegoroczną edycją wydarzenia objęli: Ministerstwo Energii, Politechnika Śląska w Gliwicach, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju oraz Polski Fundusz Rozwoju.

Partnerami medialnymi Forum zostały: Dziennik Gazeta Prawna, TransInfo, Evertiq, Energetyka, Gram w Zielone, Wysokie Napięcie, EkoFlota, TubaGliwic.pl, Frost & Sullivan, Asia Battery Fair, Shmuel De-Leon Energy, EvList, EnergiaWeb, Solarni Novinky.


© BMZ

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 25 2018 09:38 V9.6.1-2