reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© handmadepictures dreamstime.com Rynki | 25 września 2017

W 2016 roku wzrosła globalna produkcja PCB

Firma IPC raportuje, że światowa produkcja PCB w 2016 roku była warta 58,2 mld USD, czyli o 2,2% więcej niż w roku poprzednim.
Ameryka Północna nie może się natomiast pochwalić dobrymi wynikami: produkcja PCB w 2016 roku w tym regionie spadła o 0,1% - wynika z raportu IPC.

Ponad połowa globalnej produkcji płytek drukowanych (pod względem wartości) odbywa się w Chinach, ale to tajwańskie firmy są liderami w tym sektorze, z tym, że większość ich produkcji ma miejsce poza Tajwanem. Najbardziej dynamicznym rozwojem produkcji PCB na kontynencie azjatyckim mogą się pochwalić Indie, które dołączyły do pierwszej 10 w światowym rankingu dla tej branży.

IPC zwraca uwagę na zmianę trendów jeśli chodzi o popyt na sztywne i elastyczne płytki. W ostatnich latach produkcja sztywnych PCB spadała, tymczasem w 2016 roku odnotowano lekki wzrost. Z kolei produkcja elastycznych PCB w ubiegłym roku była nieco mniejsza niż w roku poprzednim.

Największymi odbiorcami płytek drukowanych są sektory zbrojeniowy oraz kosmiczny i lotniczy – odpowiadają za ponad jedną trzecią globalnej sprzedaży PCB.

Według prognoz IPC bieżący rok przyniesie wzrost na rynku płytek drukowanych, ale na średnim poziomie.

IPC

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-2