reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Materialise Przemysł elektroniczny | 22 września 2017

Materialise otworzyło centrum druku 3D w Polsce

Wczoraj, 21 września 2017 roku, w Bielanach Wrocławskich na terenie Tarnobrzeskiej SSE EURO-PARK WISŁOSAN odbyła się uroczystość otwarcia Centrum Kompetencji Technologii Druku 3D firmy Materialise SA.
Firma Materialise jest producentem wyrobów, bazujących na technologii Additive Manufacturing (AM). W Bielanach Wrocławskich Inwestor będzie produkować wyroby 3D przy użyciu technologii selektywnego spiekania proszków poliamidowych. Zajmie się również rozwojem oprogramowania na własne potrzeby.

- Zaczynając jako zakład specjalizujący się głównie w produkcji prototypów, Materialise SA jest obecnie całkowicie skoncentrowane na rozwijaniu swojej wydajności w zakresie certyfikowanego druku 3D. Nowy budynek zwiększy możliwości produkcyjne, zapewniając w najbliższej przyszłości miejsce dla ponad 80 maszyn produkujących w technologii SLS (selektywne spiekanie laserowe proszków poliamidowych). Liczący 10 000 m kw., nowy budynek zapewni znacznie więcej miejsca dla rosnącej liczby pracowników. Wzrost ten umożliwi Materialise zwiększenie produkcji w Europie, a także tworzenie nowych miejsc pracy w regionie, pobudzając lokalną gospodarkę - informuje Materialise w komunikacie.

Materialise NV to belgijska firma, która trzy lata temu połączyła się z wrocławskim start-upem e-Prototypy. Dziś firma jest jednym z czołowych w świecie producentów w swojej branży. Materialise ma ponad 25 lat doświadczenia w obszarze tzw. „Certyfikowanego Druku 3D”, oferując szeroki wachlarz rozwiązań w zakresie oprogramowania IT oraz usług druku 3D. Są one wykorzystywane w wielu gałęziach przemysłu, m.in. w sektorze medycznym, samochodowym, lotniczym, w produkcji AGD, elektroniki użytkowej. Oprócz samych drukarek 3D, pracujących w tej technologii, fabryka wyposażona jest również w pełne zaplecze post-produkcyjne.

Nowe miejsce pracy znajdą tutaj także działy: handlowy, IT, badań i rozwoju, oraz księgowy, funkcjonujące obecnie na terenie Wrocławskiego Parku Technologicznego.

Firma uzyskała zezwolenie na prowadzenie działalności na terenie Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK WISŁOSAN, w Podstrefie Wrocław-Kobierzyce. W zakładzie docelowo zatrudnionych będzie co najmniej 50 osób. Wartość inwestycji szacuje się na minimum 33,2 mln zł.

Od początku działalności Tarnobrzeska Specjalna Strefa Ekonomiczna wydała łącznie 349 zezwoleń na działalność w strefie. Inwestorzy utworzyli projekty na kwotę 8,8 mld zł i zatrudnili ponad 24 tysiące osób.

Źródło: © Tarnobrzeska SSE

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-1