reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Materialise Przemysł elektroniczny | 22 września 2017

Materialise otworzyło centrum druku 3D w Polsce

Wczoraj, 21 września 2017 roku, w Bielanach Wrocławskich na terenie Tarnobrzeskiej SSE EURO-PARK WISŁOSAN odbyła się uroczystość otwarcia Centrum Kompetencji Technologii Druku 3D firmy Materialise SA.
Firma Materialise jest producentem wyrobów, bazujących na technologii Additive Manufacturing (AM). W Bielanach Wrocławskich Inwestor będzie produkować wyroby 3D przy użyciu technologii selektywnego spiekania proszków poliamidowych. Zajmie się również rozwojem oprogramowania na własne potrzeby.

- Zaczynając jako zakład specjalizujący się głównie w produkcji prototypów, Materialise SA jest obecnie całkowicie skoncentrowane na rozwijaniu swojej wydajności w zakresie certyfikowanego druku 3D. Nowy budynek zwiększy możliwości produkcyjne, zapewniając w najbliższej przyszłości miejsce dla ponad 80 maszyn produkujących w technologii SLS (selektywne spiekanie laserowe proszków poliamidowych). Liczący 10 000 m kw., nowy budynek zapewni znacznie więcej miejsca dla rosnącej liczby pracowników. Wzrost ten umożliwi Materialise zwiększenie produkcji w Europie, a także tworzenie nowych miejsc pracy w regionie, pobudzając lokalną gospodarkę - informuje Materialise w komunikacie.

Materialise NV to belgijska firma, która trzy lata temu połączyła się z wrocławskim start-upem e-Prototypy. Dziś firma jest jednym z czołowych w świecie producentów w swojej branży. Materialise ma ponad 25 lat doświadczenia w obszarze tzw. „Certyfikowanego Druku 3D”, oferując szeroki wachlarz rozwiązań w zakresie oprogramowania IT oraz usług druku 3D. Są one wykorzystywane w wielu gałęziach przemysłu, m.in. w sektorze medycznym, samochodowym, lotniczym, w produkcji AGD, elektroniki użytkowej. Oprócz samych drukarek 3D, pracujących w tej technologii, fabryka wyposażona jest również w pełne zaplecze post-produkcyjne.

Nowe miejsce pracy znajdą tutaj także działy: handlowy, IT, badań i rozwoju, oraz księgowy, funkcjonujące obecnie na terenie Wrocławskiego Parku Technologicznego.

Firma uzyskała zezwolenie na prowadzenie działalności na terenie Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK WISŁOSAN, w Podstrefie Wrocław-Kobierzyce. W zakładzie docelowo zatrudnionych będzie co najmniej 50 osób. Wartość inwestycji szacuje się na minimum 33,2 mln zł.

Od początku działalności Tarnobrzeska Specjalna Strefa Ekonomiczna wydała łącznie 349 zezwoleń na działalność w strefie. Inwestorzy utworzyli projekty na kwotę 8,8 mld zł i zatrudnili ponad 24 tysiące osób.

Źródło: © Tarnobrzeska SSE

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 23 2018 15:48 V9.3.2-2