reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Baidu Przemysł elektroniczny | 22 września 2017

Baidu przeznaczy 1,5 mld USD na technologie autonomicznej jazdy

1,5 mld USD – takimi środkami ma dysponować nowy fundusz utworzony przez chińskiego giganta technologicznego.
Jak informuje Baidu, w ciągu najbliższych 3 lat fundusz zainwestuje w 100 projektów dotyczących technologii autonomicznej jazdy.

Fundusz Apollo to kolejny etap zaangażowania Baidu w rozwój autonomicznych pojazdów. Uruchomiona latem tego roku platforma open source pod nazwą Apollo zrzesza firmy działające w obszarze autonomicznej jazdy. Projekt Apollo przyciągnął już 70 partnerów, wśród nich takie tuzy, jak Ford, Daimler, Bosch, Delphi, Continental, Microsoft, Intel czy NVIDIA. Niektórzy mówią, że Apollo to „Android branży motoryzacyjnej”. Baidu informuje, że właśnie pojawiła się wersja 1.5 oprogramowania dla autonomicznych samochodów i że jak dotąd kod pobrało 1300 firm. Alians przynosi też inne efekty: Baidu podpisało ponad 50 umów z firmami z projektu Apollo dotyczących współpracy w zakresie produkcji lub projektowania.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-1