reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Autosan Przemysł elektroniczny | 22 września 2017

Autosan pracuje nad autobusem elektrycznym

W ramach działalności B+R sanocka spółka rozwija m.in. model autobusu elektrycznego. Na ten cel w 2017 roku przeznaczono około 1,5 mln PLN.
Autosan będzie również pracował nad projektem autobusów hybrydowych zasilanych paliwem wodorowym. Ten projekt realizowany będzie wspólnie z Wojskową Akademią Techniczną.

- Autosan rozpoczął także aktywną działalność biznesową na rynku produktów wojskowych i obecnie realizuje kontrakty na łączną sumę ponad 4 mln zł oraz uczestniczy w kolejnych postępowaniach o łącznej wartości ponad 10 mln zł. Dzięki współpracy z innymi podmiotami Polskiej Grupy Zbrojeniowej Autosan uczestniczy m.in. w projekcie budowy kontenerów dla Wojsk Obrony Terytorialnej oraz Mobilnych Opakowań Broni – poinformowała Polska Grupa Zbrojeniowa w komunikacie.

Pod koniec sierpnia Autosan informował, że ma też dostarczyć 11 autobusów niskopodłogowych do komunikacji miejskiej w Starogardzie Gdańskim oraz 12 pojazdów dla wrocławskiej firmy Bus Marco Polo.

PGZ podkreśla, że sytuacja sanockiego producenta poprawia się: rosną przychody (w porównaniu do sytuacji z czerwca 2016 r. w połowie 2017 r. Autosan odnotował przychody o prawie 54 proc. wyższe) i zatrudnienie, które wynosi obecnie ponad 360 osób.

Źródło: PGZ, wnp.pl

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
July 18 2018 17:55 V10.0.0-1