reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Autosan Przemysł elektroniczny | 22 września 2017

Autosan pracuje nad autobusem elektrycznym

W ramach działalności B+R sanocka spółka rozwija m.in. model autobusu elektrycznego. Na ten cel w 2017 roku przeznaczono około 1,5 mln PLN.
Autosan będzie również pracował nad projektem autobusów hybrydowych zasilanych paliwem wodorowym. Ten projekt realizowany będzie wspólnie z Wojskową Akademią Techniczną.

- Autosan rozpoczął także aktywną działalność biznesową na rynku produktów wojskowych i obecnie realizuje kontrakty na łączną sumę ponad 4 mln zł oraz uczestniczy w kolejnych postępowaniach o łącznej wartości ponad 10 mln zł. Dzięki współpracy z innymi podmiotami Polskiej Grupy Zbrojeniowej Autosan uczestniczy m.in. w projekcie budowy kontenerów dla Wojsk Obrony Terytorialnej oraz Mobilnych Opakowań Broni – poinformowała Polska Grupa Zbrojeniowa w komunikacie.

Pod koniec sierpnia Autosan informował, że ma też dostarczyć 11 autobusów niskopodłogowych do komunikacji miejskiej w Starogardzie Gdańskim oraz 12 pojazdów dla wrocławskiej firmy Bus Marco Polo.

PGZ podkreśla, że sytuacja sanockiego producenta poprawia się: rosną przychody (w porównaniu do sytuacji z czerwca 2016 r. w połowie 2017 r. Autosan odnotował przychody o prawie 54 proc. wyższe) i zatrudnienie, które wynosi obecnie ponad 360 osób.

Źródło: PGZ, wnp.pl

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-1